İslami Davet

​Filistin Diasporası: Kudüs’ün Konumunu Hiç Kimse Değiştiremez

8 Aralık 2017 10:38

Filistin Diasporası Halk Konferansı, işgali 1948’de başlayan ve 1967’de tamamlanan Kudüs’ün doğusuyla ve batısıyla birlikte Filistin’in ebedi başkenti olduğunu ve hiçbir gücün Kudüs’ün işgal altında olduğu gerçeğini değiştiremeyeceğini söyledi.
Filistin Diasporası Halk Konferansı Kudüs Komitesi, bugün (7 Aralık Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Trump’ın kararının suç ve Filistin’i, Arap ve İslam ülkelerini hiçe saymak olduğunu ifade etti.
Komite, Trump’ın Yahudilerin Kudüs’te tarihi hakları olduğu yönündeki iddiasının asılsız ve tarihi gerçeklere aykırı olduğunu belirtti.
“Kudüs islam aleminin başkentidir” diyen komite, Kudüs’teki Filistin varlığının köklü ve eski olduğunu, işgalin ise gelip geçici olduğunu bildirdi.
Trump’ın kararının Kudüs’e ve konumuna açıkça saldırı olduğuna işaret eden komite, uluslararası hukuka aykırı bu karardan geri adım atılması çağrısında bulundu.
Kudüs halkının ve tüm Filistinlilerin direnişini selamlayan komite, Filistin Yönetimi’ni uğursuz Oslo Anlaşması’nın yükümlülüklerinden kurtulmaya davet etti.

​Filistin Diasporası: Kudüs’ün Konumunu Hiç Kimse Değiştiremez Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık