İslami Davet

Fetih’in Gazze’deki Silahlı Grupları İşgalcilerle Silahlı Çatışma Çağrısı Yaptı

8 Aralık 2017 11:44

Fetih hareketinin Gazze Şeridi’ndeki askeri grupları, üyelerinden işgal altındaki Filistin köylerinde ve kentlerinde başta silahlı çatışma olmak üzere her türlü yolla işgal güçleriyle çatışmalarını istedi.
Fetih hareketi silahlı grupları, bugün (7 Aralık Perşembe) bir üyeleri tarafından okunan bildiride, Filistin Kurtuluş Örgütü’nü işgal rejimini tanıma kararını geri almaya davet etti.
Arap Birliği’ne, İslam İşbirliği Teşkilatı’na ve dost ülkelere seslenen Fetih hareketi silahlı grupları, Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti ilan edilmesini, İsrail ve Amerikan elçilerinin derhal kovulmasını talep etti.
Fetih hareketine bağlı silahlı gruplar, “Kudüs’ün tek bir zerre toprağından taviz veren bizden değildir” dedi.
ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs konusundaki kararının pratikte hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini söyleyen gruplar, son kararı Filistin halkının vereceğini ve Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olduğunu kanlarıyla yazacağını ifade etti.
Fetih’e bağlı silahlı gruplar Gazze Şeridi’nde özgürce hareket ederek askeri alanlarda üyelerine her türlü eğitimi verebilirken, Batı Yaka’da ise Filistin Yönetimi ve Fetih liderlerinin kararıyla dağıtılarak silahlarına el konuldu.

Fetih’in Gazze’deki Silahlı Grupları İşgalcilerle Silahlı Çatışma Çağrısı Yaptı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık