İslami Davet

İşgal Güçleri Nablus’tan Araç Çıkışına İzin Vermiyor

11 Ocak 2018 12:26

Nablus’un batısında gerçekleştirilen ve bir işgalcinin ölümüyle sonuçlanan ateş açma eyleminin ardından işgal güçleri dün sabah (10 Ocak Çarşamba) Nablus kenti girişindeki kontrollerini sıklaştırdı.

Filistin tv muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, işgal güçlerinin kent girişlerindeki askeri kontrol noktalarını kapatarak Filistinlilerin araçlarını titiz bir aramadan geçirmesi nedeniyle Nablus’un güney ve batısındaki askeri kontrol noktalarında çok büyük yığılmalar yaşandı.

Görgü tanıkları işgal güçlerinin Nablus’un güneyindeki ve doğusundaki Havara ve Averta kontrol noktalarını, Tel beldesini Yitzhar yoluna bağlayan yolu ve ayrıca Yitzhar yolunu kapattığını söyledi.

Görgü tanıkları ayrıca işgal güçlerinin araçların söz konusu kontrol noktalarında yapılan aramalardan sonra Nablus’a girmesine izin verdiğini fakat kentten araç çıkışına izin vermediğini bildirdi.

Bu arada, dün akşam gerçekleştirilen ateş açma eylemiyle öldürülen hahamın Havat Gilad Yahudi Yerleşkesi’nin kurulmasını sağladığı ve yerleşimcilerin önde gelen şahsiyetlerinden biri olduğu ifade edildi.

İşgal rejimi Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot bu sabah eylemin gerçekleştirildiği bölgede incelemelerde bulundu ve işgal ordusu komutanlarıyla durum değerlendirmesi yaptı.

İşgal Güçleri Nablus’tan Araç Çıkışına İzin Vermiyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık