Rating

NEFİS TEZKİYESİ

 Mütercimin Önsözü

 Bismillahirrahmanirrahim

Elhamdülillahi Rabbi’l-âlemin. Ve’s-salatu ve’s-se-lâmu alâ hayri halkihi Muhammedin ve Ehl-i Beytihi’t-teyyibîne’t-tâhirin.Tüm övgüler, Allah’a mahsustur. O’ndan yardım ve af diler, O’na tövbe ederiz. Nefislerimizin kötülüklerin-den, amellerimizin kötü olanından O’na sığınırız. Allah, her kimi doğru yola erdirmişse, artık onu saptıracak bir güç yoktur. Her kimi de saptırmışsa, artık onu doğru yola erdirecek bir güç yoktur.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen efendimiz Hz. Muhammed’e (s.a.a) salât ve selâm olsun. Ayrıca onun hidayet önderleri olan, yaşayışlarıyla doğru yolu gösteren ve izlerinden gidilen, ümmetine Kur’ân ile birlikte emanet bıraktığı İtretine/Ehlibeyt’ine salât ve selâm olsun. O Ehlibeyt ki, Hz. Peygamber (s.a.a) haklarında şöyle buyurmuştur:

Size, Allah’ın kitabı ve benim Ehlibeyt’imden ibaret olan Sekaleyn’i (korunması gereken çok değerli iki emaneti) bırakıyorum. Bu ikisine sarıldığınız sürece asla sapmazsınız. Bu ikilinin “Kevser Havuzu”nda bana kavuşuncaya dek birbirinden ayrılmayacaklarını Rabbim bana bildirdi.

Yüce Allah da şöyle buyuruyor:

Mümin erkek ve mümin kadınlar, birbirlerinin velileridirler. İyiliği emreder, kötülükten sakındırırlar. Namaz kılarlar, zekât verirler. Allah’a ve Resulü’ne itaat ederler. İşte Allah şüphesiz azizdir, hakîmdir.

Erkek-kadın münafıklar hep birdirler. Kötülüğü teşvik eder, iyiliğe engel olurlar.

 KİTABI OKUMAK VE İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ …

 

Leave a Reply