İslami Davet

 • UÇMAK İÇİN BİR KAFES BÖLÜM 18

  http://www.islamidavet.com/2017/04/27/ucmak-icin-bir-kafes-bolum-18/

  ****************************************************************************************************
 • Ehl-i Sünnet alimi: İran Müslümanca davrandı, Araplar siyonistçe

  http://www.islamidavet.com/2017/04/27/ehl-i-sunnet-alimi-iran-muslumanca-davrandi-araplar-siyonistce/

  İran, Filistin Meselesinde Dini Görevini Yaparken, Araplar Komplo Düzenlediler”

  Filisin Alimleri Şurası Resmi Sözcüsü Şeyh Salih el-Mued: “İran Filistin meselesindeki dini görevini tamamı ile yerine getirdi Araplar ilk başından beri komplo düzenlediler.” Dedi.

  Filistin Alimleri Sözcüsü; Filistin halkı direnişinin İran’ın destekleri sayesinde gerçekleştiğini ve Arapların ilk baştan beri Filistin meselesine yönelik komplo yaptıklarını ancak Filistin halkının sonunda Kudüs’ü geri alacağını vurguladı.

  Filistin toprakları, Filistin halkı ve akabinde Ortadoğu bölgesi zor bir durum yaşıyor ve bu konu, tüm insanlar ve insani topluluklara ağır bir sorumluluk veriyor. Öte yandan Arap rejimleri, Filistin ilkesini tamamen unutmuş ve imkanlarını şerif Kudüs şehrini geri almak için kullanacaklarına, İslam dünyasının milyarlarca dolarını Suriye, Irak, Yemen ve Bahreyn’deki Müslümanları öldürmek için kullanıyorlar.

  Böyle bir durumun hakim olması, Filistin’i özgürlüğünü kavuşturma önceliğinin İslam dünyasında ve özellikle Arap ülkeleri için kenara itilmesine sebep olmuştur. Bu konu başlı başına Siyonist İsrail rejiminin Kudüs’e saldırılarını artırarak, Mescid-i Aksa’yı tamamen ele geçirmesi için bir fırsat haline gelmiştir. Ayrıca Yüzlerce Filistinli, Siyonist İsrail rejimi tarafından esir alınıyor.

  Aksa İntifadasının 2000 yılında başlamasından bu yana, resmi ve hukuksal raporlara göre; Siyonistler binlerce Filistinliyi esir aldı. Esirlerin arasında 18 yaş altında olan 15 bin çocuk bulunuyor. Ayrıca esirlerin arasında 1500 kadın ve nerede ise 70 Filistinli temsilci ve eski bakan da yer alıyor. Siyonist İsrail rejimi 27 bin geçici tutuklanma kararı da vermiştir ve şuanda 6500 Filistinli, Siyonistlerin 24 hapishanesinde esir olarak tutuluyor.

  Aynı şekilde Ekim 2015’de Kudüs İntifadasının başlaması ile beraber, on binlerce Filistinli Siyonistler tarafından esir alındı, bu sayının büyük bir oranı ise Kudüs şehrine aittir. Bu doğrultuda Filistinli alimler şurasının resmi sözcüsü Şeyh Salih el-Mued İran basınına açıklamada bulundu.

  Şeyh Salih el-Mued, Filistin meselesinin öncelik haline gelmesi ve unutulmaması yönündeki yollar ile ilgili şöyle açıklamada bulundu: “Filistin meselesinin yine İslam dünyası ve Arap dünyasının önceliği haline gelmesi için, bazı adımların atılması gerekiyor. Sempozyumların düzenlenmesi bunların arasında yer alıyor. Aynen kısa bir süre önce İran İslam Cumhuriyeti başkenti Tahran’da Filistin intifadasını destekleme doğrultusunda düzenlenen konferans gibi. Buna benzer bir konferans ilk defa Tahran’da düzenlenmiyordu, bu konferans altıncı defa Filistin’i tamamen destekleme yönünde gerçekleşiyordu ve çok önemli bir rol sahibi idi.

  İran İslam Cumhuriyeti tüm gücü ile Filistin’i destekliyor. Filistin halkının direnişi, Tahran’ın Filistinlileri desteklemesinin sonucudur. Filistin ile Lübnan’daki direniş, İran liderine ve halkına çok saygı duyuyor. İran bizi desteklemede çok önemli bir rol sahibi ve biz Tahran’a teşekkür ediyoruz.”

  Filistinli alimlerin resmi sözcüsü açıklamalarını Filistin halkının geleceği konusu ile sürdürdü: “Bizim inancımıza göre Filistin’i işgalden kurtarma tüm Müslümanların dini görevidir ve İran bu görevi gerçekten çok iyi bir şekilde yerine getiriyor. Bizim inancımıza göre; Filistinlilerin geleceğini belirlememiz için İmam Humeyni’nin açıkça bahsettiği, adeta bir kanser olan Siyonist İsrail rejimini kökünden çözmemiz gerekiyor. Dolayısıyla Filistin milletini gelecekte bekleyen şey, Siyonist İsrail rejimi kökünden yok etmek olacaktır.”

  Şeyh Salih el-Mued açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bize göre, Araplar ilk baştan beri Filistin meselesine yönelik komplo düzenlediler. Filistin’i düşmanlara teslim edenler bu Araplardı. Araplar, Filistin halkının direnişine karşı komplo yapıyorlar ancak onlara bir şeyi ilan etmek istiyorum. İnşallah er ya da geç Kudüs’ü işgalden kurtaracağız.”

  ****************************************************************************************************
 • Suriye’nin Kuneytire Bölgesinde 4 İsrailli Casus Öldürüldü

  http://www.islamidavet.com/2017/04/27/suriyenin-kuneytire-bolgesinde-4-israilli-casus-olduruldu/

  Haber kaynakları, Suriye’nin Kuneytire bölgesinde dört Siyonist Rejim casusunun öldürüldüğünü açıkladı.

  Suriye Ordusundan bir birim, Kuneytire bölgesindeki Hızır kasabası savunma komitesinin iş birliği ile dört İsrailli casusu, El Telul El Hamr Beyt-i Cin eksinindeki hareketleri sırasında öldürmeyi başardı.

  Ayad Moro, öldürülen bu İsrailli casuslardan biriydi ve bu kişi aynı zamanda Tecemmu El-Harmun olarak adlandırılan milislerin de komutanı sayılıyordu. O, defalarca Cebel El-Şeyh’te Siyonist düşmanın karakollarına giderken gözlemlenmişti.

  ****************************************************************************************************
 • Terör’ün Merkezi İngiltere, Halkını Terörizmle Korkutmaya Çalşıyor

  http://www.islamidavet.com/2017/04/27/terorun-merkezi-ingiltere-halkini-terorizmle-korkutmaya-calsiyor/

  Londra’nın Whitehall yolunda, İngiltere Başbakanı Theresa May’in konutuna ve bakanlıklara giden yol polis tarafından kapatıldı. İngiliz polisi bina yakınında “silahlı” bir kişiyi gözaltına aldı.

  İngiltere’nin başkenti Londra’nın Whitehall yolunda, İngiltere Başbakanı Theresa May’in konutuna ve bakanlıklara giden yolun polis tarafından trafiğe kapatıldığı bildirildi.

  İngiliz polisi Londra’da Başbakanlık binası yakınında “silahlı” bir kişiyi gözaltına aldı.

  Polisten yapılan açıklamada, başbakanlık ofisi “10 Numara”nın bulunduğu Downing Street ile İngiliz parlamento binası arasında bir noktada silahlı bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

  Polis açıklamasında silahın niteliği hakkında ayrıntı bulunmazken, İngiliz basınında yer alan görgü tanığı ifadelerinde, olay yerinde iki bıçak görüldüğü belirtildi.

  Gözaltına alınan kişinin 20’li yaşlarında bir erkek olduğu belirtiliyor. Şüpheli bir süre bölgede tutulurken, olay yeri inceleme ekipleri de çalışma başlattı.

  ****************************************************************************************************
 • Almanya’nın başkenti Berlin’de bir hastanede silah sesleri duyuldu.

  http://www.islamidavet.com/2017/04/27/almanyanin-baskenti-berlinde-bir-hastanede-silah-sesleri-duyuldu/

  Almanya’nın başkenti Berlin’in Kreuzberg bölgesinde bir hastanede silah sesleri duyuldu. Bölgeye polisler sevk edildi.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık