İslami Davet

 • Kudüs’e Sahip Çıkma Çağrısında Batı Şeria’da da Bir Filistinli Az Önce Şehid Oldu

  http://www.islamidavet.com/2017/12/15/kuduse-sahip-cikma-cagrisinda-bati-seriada-da-bir-filistinli-az-once-sehid-oldu/

  Kudüs’e Sahip Çıkma Çağrısına Lebbeyk Diyen Batı Şeria Halkı İle İşgalciler Arasında Çıkan Çatışmalarda Bir Filsitinli Şehid Oldu

  Batı Şeria’ya Bağlı Ramallah Şehrinde İşgalci Askerlerin Ateş Açması Sonucu 20 Yaşlarındaki Basel İsmail Adlı Filsitinli Şehid Oldu.

  Bugün Gazze Ve Batı Şeriada Yaşanan Çatışmalarda Şehid Olan Filistinlilerin Sayısı 3’e, Yaralananların Sayısı da 435’e Ulaştı. (İSLAMİ DAVET)

  ****************************************************************************************************
 • Kudüs’e Sahip Çıkma Çağrısı Eylemleri İlk İki Şehidini Gazze’de Verdi

  http://www.islamidavet.com/2017/12/15/kuduse-sahip-cikma-cagrisi-eylemleri-ilk-iki-sehidini-gazzede-verdi/

  Gazze’nin Doğu Bölgesinde Kudüs’e Sahip Çıkma Çağrısına Lebbeyk Diyerek Sınır Bölgesindeki İşgalcilerle Çıkan Çatışma Sonucu 23 yaşındaki Yasir Sukker İle 29 Yaşlarındaki İbrahim Ebu Serya Şehid Oldu. (İSLAMİ DAVET)

  ****************************************************************************************************
 • Ez-Zehhar: Akidemize Dokunmayacak Her Türlü Uzlaşı İçin Elimizi Uzatıyoruz

  http://www.islamidavet.com/2017/12/15/ez-zehhar-akidemize-dokunmayacak-her-turlu-uzlasi-icin-elimizi-uzatiyoruz/

  İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’ın akidesine dokunmayacak her türlü uzlaşı için elini uzattığını söyledi.

  Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye’nin de iştirak ettiği Cuma namazında hutbe irad eden Mahmud Ez-Zehhar, Kur’an’ın aydınlık yolunu bildiklerini belirterek, Gazze’nin 4 savaşa girdiğini, işgalcinin bu savaşlarda bir karış toprağa bile giremediğini, zaferin ise kendilerinin olduğunu söyledi.

  Ez-Zehhar, Filistin’in özgürlük projesinin gerçekleşeceğini hatırlatarak, işgalcinin yok olmaya doğru gittiğini ifade etti.

  Hamas lideri Ez-Zehhar sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Etrafımızda olup bitenleri tasavvur etmek bile zor. Dünya haritasında görünen Gazze, dünyada ve Ortadoğu’da en azgın bir güce karşı durmaktadır. İşte gördüğünüz gibi namaz kılanlar bu camileri imar etmektedir. Onlar yıkıyor, biz ise yeniden inşa ediyoruz. Onlar öldürüyor, ama biz çocuklarımızı Peygamberimizin sünnetiyle diriltiyoruz. Onlar yok olacak biz ise kalacağız. Onların yardımcıları Arap hainlerdir”.

  Hamas hareketinin 1967 sınırlarını tanımadığını bir kez daha hatırlatan Ez-Zehhar, Filistin devletinin bütün Filistin toprakları üzerinde kurulacağını ifade etti.

  ****************************************************************************************************
 • Direnişçilerden İşgal Güçlerine Ait Gözetleme Noktasına Bomba

  http://www.islamidavet.com/2017/12/15/direniscilerden-isgal-guclerine-ait-gozetleme-noktasina-bomba/

  Filistinli direnişçiler Batı Yaka’nın Ramallah şehri yakınlarında Siyonist işgal güçlerine ait gözetleme noktasına el yapımı bomba attılar.

  Siyonist işgal rejiminde yayın yapan Kanal-10 televizyonu, Ramallah yakınlarındaki bir askeri noktanın saldırıya uğradığını belirterek, saldırıdan sonra çok sayıda askerin bölgeyi gidip failleri yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattığını duyurdu.

  Batı Yaka’daki direniş güçleri, işgal askerlerinin bulunduğu noktalara, gözetleme kulelerine ve araçlarına yönelik eylemler gerçekleştiriyorlar.

  Amerika Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etme kararından sonra 7 Aralık tarihinden beri bütün Filistin’de gösteri, yürüyüş ve eylemler yapılmaktadır.

  Diğer taraftan işgal güçleri bugün (15 Aralık Cuma) El-Halil şehrinin güneyine düşen Yatta beldesinde tarım arazilerinde çalışan Filistinli çiftçilere saldırdılar.

  Yerleşim Birimlerine Karşı Milli Komisyon Koordinatörü Ratım El-Cubur yaptığı açıklamada işgal güçlerinin Yatta beldesinde çiftçilere saldırdıklarını ve çiftçilerin evlerine dönmek zorunda kaldıklarını söyledi.

  ****************************************************************************************************
 • İsrail’den “Halkı Hamas’a Karşı Kışkırtmakta Başarısız Kaldık” İtirafı

  http://www.islamidavet.com/2017/12/15/israilden-halki-hamasa-karsi-kiskirtmakta-basarisiz-kaldik-itirafi/

  Siyonist işgal ordusu generali, Gazze’de Hamas hareketine karşı halkı başkaldırmaya yöneltme planında başarısız kaldıklarını itiraf etti.

  İşgal radyosunun Perşembe günü kendisiyle yaptığı röportajda “Hamas hareketine karşı ayaklansınlar diye Gazze halkının yıllarca aç bırakılıp kuşatmayla baskı altında tutulmasına, elektriklerinin kesilmesine rağmen bugün halkın ona başkaldırmadığına, aksine kuruluş yıldönümünde yanında yer aldığına, kuruluş yıldönümünü kutladığı programına büyük ilgi gösterdiğine şahit olduk” dedi.

  Hamas hareketi nedeniyle ambargoya tabi tutulan ve aç bırakılan bu insanlardan 100.000’inin hareketin yanında El-Ketibe meydanında toplandığını belirten Siyonist general, beklentilerinin aksine bu insanların Hamas’a başkaldırmadığını ifade etti.

  Enteresan bir durum olduğunu kabul eden general, Gazze ile farklı bir ilişki geliştirmek gerektiğini savundu.

  Hamas hareketi kuruluş yıldönümünde toplanan halkla ilgili bir rakam vermezken, gözlemciler El-Ketibe meydanıyla çevredeki cadde ve sokakları dolduran halkın on binlerle ifade edileceğine dikkat çekerek, bunun Hamas için bir referandum olduğunu kaydettiler.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık