İslami Davet

 • Irak Ordusu İle Haşdi Şabi Mücahidleri Ğezlani Kampını Tamamen İşgalden Kurtardı

  http://www.islamidavet.com/2017/02/24/irak-ordusu-ile-hasdi-sabi-mucahidleri-gezlani-kampini-tamamen-isgalden-kurtardi/

  Irak ordusu ile Haşdi şabi mücahidleri bugün Musul Havalimanı’nın IŞİD elinden tamamen kurtardığını duyurduktan 24 saatten az bir süre sonra Musul’un güneybatısına düşen Ğezlani Kampını tamamen IŞİD elinden kurtardığını ilan etti.

  Irak Haber Ajansı VAI aktardığı bültende; terörle mücadele güçlerinin, IŞİD’li teröristleri ağır kayıplara uğratmaları ardından Ğezlani Kampını tamamen terörden temizleyip kurtardıklarını ve binaları üzerinde Irak bayrağını göndere çektiklerini kaydetti.

  Öte yandan Musul Havalimanında dün IŞİD’İ ağır kayıplara uğratması ardından havalimanını tamamen kontrollerine alan Irak güçleri, Musul kentinin sağ tarafında ilk semt sayılan Tayaran Semtinde ilerledi.

  ****************************************************************************************************
 • Yemen Hizbullahı Ürdün Ordusuna Ait Bir F-16 Savaş Uçağını Suud Topralarında Düşürdü

  http://www.islamidavet.com/2017/02/24/yemen-hizbullahi-urdun-ordusuna-ait-bir-f-16-savas-ucagini-suud-topralarinda-dusurdu/

  Yemen Hizbullahı Ürdün Ordusuna Ait Bir F-16 Savaş Uçağını Suudi Arabistan’ın Necran Bölgesinde Güdümlü Füzeyle Vurarak Düşürdü.. Pilotların Akibeti Bilinmiyor. (İSLAMİ DAVET)

  ****************************************************************************************************
 • İşgal Rejimi, İnsan Hakları İzleme Örgütüne Çalışma İzni Vermedi

  http://www.islamidavet.com/2017/02/24/isgal-rejimi-insan-haklari-izleme-orgutune-calisma-izni-vermedi/

  Uluslararası sivil toplum kuruluşu İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) bugün yaptığı açıklamadanin, İsrail ve Filistin’de çalışma izni taleplerini reddettiğini duyurdu.

  HRW yayınladığı basın açıklamasında, İsrail’in çalışanlarından Ömer Şakir’in çalışma izni talebini ‘İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün yayınladığı raporlarla ortaya koyduğu çabaların Filistin propagandasına hizmet ettiğini ve insan haklarını yalan yere sloganlaştırdığını’ iddia ederek reddettiğini ifade etti.

  İzleme Örgütü tarafından yapılan açıklamada, engellemenin işgal rejiminin yerel ve uluslararası insan hakları örgütlerinin İsrail ve işgal altındaki Filistin topraklarındaki çalışmalarını engelleme gayretlerinin bir devamı olduğuna dikkat çekildi.

  Konuyla ilgili açıklama yapan HRW’a bağlı Program İşleri Müdür Yardımcısı İan Levine “İsrail hükümetinin haklı eleştirilerle düşmanca propagandayı ayırt edememesi üzüntü verici. Bu karar sürpriz oldu. Hâlbuki örgüt yetkilileri başta İsrail hükümetindeki yetkililer olmak üzere, ordu, polis ve dışişleri yetkilileriyle sürekli görüşme ve diyalog içerisindedir. HRW çalışanlarının hem İsrail’de hem de Filistin’de engellenmeksizin yaklaşık otuz yıl çalışmalarından sonra alınan bu karar uğursuz bir dönüm noktasıdır. Yıllardır örgütün Batı Yaka’da çalışmasına izin veren İsrail, 2010 yılından beri Gazze’de çalışmasına izin vermiyor. Örgüt bu süre içinde sadece geçen yıl o da bir kez Gazze’ye girebildi” dedi.

  HRW’ın uluslararası bağımsız bir insan hakları örgütü olduğunu hatırlatan Levine, örgütün insan haklarıyla uluslararası hukuku güçlendirmek için çalıştığını ve dünyada 90 ülkede faaliyet gösterdiğini ifade etti.

  ****************************************************************************************************
 • Şam Kırsalındaki Nusra Teröristlerine Darbe İndirildi

  http://www.islamidavet.com/2017/02/24/sam-kirsalindaki-nusra-teroristlerine-darbe-indirildi/

  Askeri kaynak ordu birliklerimizin başkent Şam’ın kuzeydoğu kenarları Cobar ve Haresta yakınlarına yer alan Kabun Bölgesinde Nusra Cephesine karşı operasyonlarını sürdürdüklerini belirtti.

  Kaynak bugünkü operasyonlarda aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu birçok teröristin öldürüldüğünü aktardı.

  ****************************************************************************************************
 • Suriye Ordusunun Palmira’ya ilerleyişi sürüyor

  http://www.islamidavet.com/2017/02/24/suriye-ordusunun-palmiraya-ilerleyisi-suruyor/

  Palmira kentine doğru ilerleyişini tüm hızıyla sürdüren Suriye Ordusu ve Müttefikleri, stratejik Palmira üçgenine 7 km’ye kadar yaklaştı.

  Suriye Ordusu, Beyyarat mıntıkasının doğusu, kuzeyi ve güneyindeki stratejik Hayyal Dağı istikameti olmak üzere 3 farklı cephede ilerleyerek yeni alanları kontrol altına almayı başardı.

  Beyyarat mıntıkasının doğusuna doğru 4 km ilerleyen Ordu güçleri, Palmira üçgenine 7 km mesafedeki gaz-boru hattı vanalarına ve haberleşme kulelerine ulaşmayı başardı. Palmira üçgeni, IŞİD militanlarını kent merkezinde sıkıştırmada stratejik bir bölge olması sebebiyle önem arz ediyor.

  Palmira kentinin kontrol altına alınmasında önem arz eden diğer stratejik bölge ise, Beyyarat mıntıkasının güneyinde kalan Hayyal Dağı. Askeri kaynaklar, Ordu güçlerinin, Hayyal dağının batı yamacına doğru büyük bir ilerleme katetmesi ve çok sayıda IŞİD militanını öldürmesi sonucu, IŞİD terör örgütünü saflarında büyük çöküşler meydana geldiği ve IŞİD militanlarının Ordu güçlerinin bu yoğun saldırısı sonucu Hayyal Dağının doğusuna doğru çekildiği bildirdi.

  Beyyerat mıntıkasının kuzeyinde de ilerleyen Ordu güçleri Havacılık Kulelerini kontrol altına almayı başardı. IŞİD militanlarının yüzlerce mayınını temizledikten sonra bu mıntıkayı güvenli bölge olarak ilan etti.

  Askeri kaynaklar, Suriye Ordusu ve Müttefiklerinin başarılı operasyonları sonucu çöküş yaşayan IŞİD militanlarının, Jezal ve Maher gaz sahalarındaki tesisleri yakarak geri çekilmeye başladığını bildirdi.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık