İslami Davet

 • Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei: Karşı taraf nükleer anlaşmayı yırtarsa biz parça parça ederiz

  http://www.islamidavet.com/2017/10/18/hazreti-imam-seyyid-ali-hamanei-karsi-taraf-nukleer-anlasmayi-yirtarsa-biz-parca-parca-ederiz/

  Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı İmam Hamanei, karşı tarafın nükleer anlaşmayı yırtması halinde, İran’ın değil yırtmak, anlaşmayı parça parça edeceğini belirtti.

  Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei bugün, yüzlerce elit ve üstün yetenekli genci kabul ettiği görüşmede, Avrupalıların nükleer anlaşmanın onların ve Amerikalıların lehine olduğunu bildikleri için ABD Başkanı Donald Trump’ın anlaşmayı reddetmeye yönelik sözlerine karşı çıktıklarını, bunun iyi ancak yeterli olmadığını kaydetti.

  Hazreti İmam Hamanei, Avrupalıların nükleer anlaşmayı ihlal etmesi ve yaptırımlar gibi ABD yönetiminin girişimleri karşısında durması ve İran’ın savunma gücü ve bölgedeki varlığı gibi meselelerde Amerikalılara ayak uydurmamaları beklendiğini zira, İran’ın mutlaka Avrupalıların ABD’nin zorbalıkları konusunda aynı telden çalmalarını kabul etmediğini vurguladı.

  Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, Amerikan sistemini uluslararası Siyonizm şebekesinin maşası, bağımsız milletlerin düşmanı, bölge ve dünyadaki birçok savaşın faili olarak niteleyip, ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyasının sırasında IŞİD’in ABD tarafından kurulduğuna dair sözlerine işaretle, ABD yöneticilerinin bölgede Amerika ve IŞİD’in tehlikeli hedeflerine karşı set olan Devrim Muhafızları aleyhinde nara atmasının doğal olduğunu ifade etti.

  Hazreti İmam Hamanei, İran’ın milletlerin zihninde model olmasının sultacıları öfkelendirdiğini hatırlatarak, İran halkının son 40 yılda, dünyaya süper güçlerden korkmadıklarını ve onların karşısında direndiklerini kanıtladığını, yaptırımlar ve baskılara rağmen, İran’ın başarı ve ilerlemelerinin süre geldiğini belirtti.

  Hazreti İmam Hamanei, halk, hükümet ve siyasi aktivist ve basın mensuplarına nükleer anlaşma ile ilgili son sıralarda yaşanan meseleler hakkında 7 önemli tavsiyede bulunarak, Amerika’nın İran’ın devrimci halkı karşısında yenilmesi, Amerika’nın hile ve oyunları karşısında gafil olunmaması, İran’ın güç unsurlarının takviye edilmesi, düşmanın telkinlerine aldırış edilmemesi, savunma gücünün arttırılması, Avrupalıların tavırlarının incelenmeye alınması ve direniş ekonomisi ve ilkelerinin ciddiye alınmasını istedi.

  ****************************************************************************************************
 • Haşdi Şabi Ve Irak Ordusu Tarafından Ele Geçirilen Kerkük İl Meclisi’ne Hz İmam Seyyid Ali Hamanei’nin Posteri Asıldı

  http://www.islamidavet.com/2017/10/18/hasdi-sabi-ve-irak-ordusu-tarafindan-ele-gecirilen-kerkuk-il-meclisine-hz-imam-seyyid-ali-hamaneinin-posteri-asildi/

  Kerkük İl Meclisi’nde bir Haşdi Şabi mensubu tarafından çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

  Haşdi Şabi mensubu videoda Siyonist Barzani ve çetelerine tehditler savuruyor. Ancak videoda tehditlerden çok, İmam Seyyid Ali Hamanei’nin fotoğrafının bulunması dikkat çekiyor.

  Haşdi Şabi mensubu, Siyonist Barzani ve çetelerine yönelik, “Haşdi Şabi karşısında duramazsınız. Adamlarınız nerede? Parti binalarının yanı sıra Kerkük Valiliği ve bütün kamu kurumlarını ele geçirdik. Ayrıca bütün petrol kaynakları ve tesislerini ele geçirdik” sözlerine bulunuyor.

  ****************************************************************************************************
 • Emir Abdullahiyan: Irak hükümeti, Erbil’i daha kolayca geri alabilir

  http://www.islamidavet.com/2017/10/18/emir-abdullahiyan-irak-hukumeti-erbili-daha-kolayca-geri-alabilir/

  İran Meclisi Başkan Danışmanı Emir Abdullahiyan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Irak hükümetinin Erbil’i Kerkük’ten daha kolay bir şekilde geri alabileceğini söyledi.

  İran İslami Şura Meclisi Başkan Danışmanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Irak’taki son gelişmelere ilişkin Twitter hesabından bir not paylaştı.

  İranlı yetkili attığı tweette, şunları kaydetti: “Irak’ın güçlü merkezi hükümeti, birleşik bir Irak için Erbil’i Kerkük’ten daha kolay bir şekilde geri alabilir… Sadece birkaç dakika içerisinde.”

  ****************************************************************************************************
 • Muhsin Rızai: Barzani Irak Kürdistanı’nı 10 sene geriye götürdü

  http://www.islamidavet.com/2017/10/18/muhsin-rizai-barzani-irak-kurdistanini-10-sene-geriye-goturdu/

  İran Düzeninin Yararını Teşhis Konseyi Sekreteri Muhsin Rızai, bugün basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Nükleer anlaşma konusunda ABD ve Avrupa’da dahil hiçkimseyle yeniden müzakere yapmayacağız ve en ufak ihlallerin ortaya çıktığı takdirde kesinlikle gerekli tepkiyi göstereceğiz. Çünkü ölü, cansız ve etkisiz bir anlaşmanın devam ettirilmesi bizim için faydası yok” ifadelerinde bulunudu.

  Rızai sözlerini şöyle sürdürdü: Bu anlaşma milletimize fayda sağladığı sürece geçerli olacaktır. Eğer söz konus anlaşma ile bizi nükleer faaliyetlerden menetmek istiyorlarsa, kendi kendine iptal olacaktır.

  Konuya ilişkin Rızai, “ABD nükleer anlaşmanın dış görünüşüne dokunmaksızın ruhsuz bir anlaşma oluşturmak istiyor. Baskılarının asıl sebebi de Avrupalıların İran’la olan ilişkilerine engel olmaktır” değerlendirmesini yaptı.

  Irak ordusunun yürüttüğü Kerkük operasyonuna da işaret eden Rızai, “İran, bu operasyonda hergangi bir müdahalede bulunmadı ve sadece Irak ordusu ile Haşdi Şabi güçleri tarafındnan gerçekleşti. Ayrıca Kerkük kentine yabancı birliklerinin girdiğini iddia eden haberler de asılsızdır” açıklamalarında bulundu.

  Rızai, IKBY Başkanı Mesud Barzani hakkında, “Barzani yaptığı girişimlerle Irak Kürdistanı’nı 10 sene geriye götürdü” şeklinde konuştu.

  ****************************************************************************************************
 • İran Ilısu barajının inşaatına itiraz etti

  http://www.islamidavet.com/2017/10/18/iran-ilisu-barajinin-insaatina-itiraz-etti/

  İran Enerji Bakanı Yardımcısı Rahim Meydani, İran muhabirinin İran’ın Türkiye’de Ilısu barajının inşa edilmesine yönelik tepkisinin ne olduğu ile ilgili sorusuna verdiği cevapta, bu konuya itiraz ettiklerini belirtti.

  Meydani, bakanlık olarak bu itirazı Dışişleri Bakanlığına sunduklarını ve şimdi Türkiye’nin tepkisini beklediklerini kaydetti.

  Meydani, Ilısu barajının inşaatı bölgede göletleri olumsuz etkileyerek toz bulutlarını arttırdığını, bu konuyu yazılı olarak Dışişleri Bakanlığı’na yansıttıklarını ifade etti.

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık