İslami Davet

 • Pakistan’da 7 polis kaçırıldı

  http://www.islamidavet.com/2017/08/20/pakistanda-7-polis-kacirildi/

  Polisleri kaçıran çetenin üyeleri, hapisteki destekçilerinin serbest bırakılmasını istedi.

  Pakistan’ın Pencap eyaletindeki ormanlık alanda 7 polis kaçırıldı.

  Üst düzey polis memuru Atiq Tahir, günün erken saatlerinde Indus Nehri kıyısındaki ormanlık alandaki bir karakoldan Pencap’ın Rajanpur bölgesine bağlı Rojhan kentine botla dönen polislerin bir çete tarafından kaçırıldığını açıkladı.

  Tahir, takviye polis kuvvetleri ile zırhlı araçların ormanlık alana sevk edildiğini belirtti.

  Adının açıklanmasını istemeyen başka bir polis yetkilisi de çetenin elindeki polislerin serbest bırakılması için bölgede etkili olan kişilerle görüştüklerini ifade etti.

  Yetkili, çete üyelerinin polisleri serbest bırakma karşılığında, tutuklu olan destekçilerinin salıverilmesini istediğini bildirdi.

  ****************************************************************************************************
 • Çin ve Hindistan askerleri yumruk yumruğa birbirine girdi

  http://www.islamidavet.com/2017/08/20/cin-ve-hindistan-askerleri-yumruk-yumruga-birbirine-girdi/

  Çin ve Hindistan askerleri, Cammu Keşmir’de bulunan Pangong Gölü kıyısında yumruk yumruğa birbirine girdi.

  Ladakh’taki Pangong Tso gölündeki Çinli ve Hintli askerlerin yaşadıkları sınır anlaşmazlıkları, askerlerin birbirine taş attıkları, tekmeledikleri ve yumruk attıkları bir video sonrasında ortaya çıktı.

  15 Ağustos Hindistan’ın Bağımsızlık Günü’nde tartışmalı bölgedeki çekilen video, Asya devlerinin yaptıkları kavgayı gösteriyor.

  ****************************************************************************************************
 • Kamerun’da yolcu otobüsü ile nakliye aracı çarpıştı: 20 ölü

  http://www.islamidavet.com/2017/08/20/kamerunda-yolcu-otobusu-ile-nakliye-araci-carpisti-20-olu/

  Kamerun’un güneybatısında, yolcu otobüsüyle bir nakliye aracının çarpışması sonucu 20 kişi öldü.

  Yerel basındaki haberlere göre, ülkenin güneybatısındaki Boya-Muyuka karayolunda 18 kişinin bulunduğu yolcu otobüsü ile karşı yönde gelen nakliye aracı çarpıştı.

  Kazada, otobüsteki yolcuların tamamı ile otobüs ve nakliye aracının şoförleri de dahil olmak üzere 20 kişi yaşamını yitirdi.

  ****************************************************************************************************
 • Zatera askeri kontrol noktasında eylem girişiminde bulunan Filistinli Şehit Genç Kuteybe Zehran Vasiyetinde Ne Dedi?

  http://www.islamidavet.com/2017/08/20/zatera-askeri-kontrol-noktasinda-eylem-girisiminde-bulunan-filistinli-sehit-genc-kuteybe-zehran-vasiyetinde-ne-dedi/

  Filistinli genç Kuteybe Ziyad Zehran, şehitlerin intikamını almak için bıçaklama eylemi gerçekleştirmek üzere Nablus’un güneyindeki Zatera askeri kontrol noktasına doğru gitti.

  Zehran, eyleme gitmeden kısa süre önce sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki sayfasında vasiyetini yayınladı. Söz konusu paylaşımda Filistinli gencin şehitlerin intikamlarını almaya kararlı olduğu açıkça görülüyordu.

  Kuteybe Ziyad Zehran, dün (19 Ağustos Cumartesi) Zatera askeri kontrol noktasında bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu sırada işgal güçlerinin açtığı ateşle şehit oldu. Eylem girişimi sırasında bir işgal askeri yaralanırken, işgal polisi sözcüsü Luba Es-Samri, işgal askerinin dost ateşiyle yaralandığını öne sürdü.

  Vasiyet mektubunda annesinden ve babasından helallik isteyen Filistinli genç, Allah yolunda şehadete yönelerek dileğini gerçekleştirdiğini ifade etti.

  Şehit Kuteybe Zehran, mektubunda kardeşlerine de seslenerek, anne babalarına destek olmalarını, kendilerine karşı bir yanlışı olduysa affetmelerini ve Allah’ın dinine sımsıkı sarılmalarını istedi.

  Filistinli genç, vasiyet mektubunda ailesinden ve akrabalarından şehit olması halinde ağlamamalarını, hurma dağıtmalarını ve düğünlerde olduğu gibi zılgıt çekmelerini talep etti.

   

  ****************************************************************************************************
 • Gazze’de düzenlenen forumda Kudüs Davasını Batılılara Kendi Dillerinde Anlatma Çağrısı Yapıldı

  http://www.islamidavet.com/2017/08/20/gazzede-duzenlenen-forumda-kudus-davasini-batililara-kendi-dillerinde-anlatma-cagrisi-yapildi/

  Filistinli gazeteciler ve uzmanlar, Filistin medyasının rolünün güçlendirilmesi ve Kudüs davasını Batılı ülkelere ve toplumlara anlatabilmek için strateji belirlenmesi çağrısında bulundu.

  Filistinli Gazeteciler Forumu’nun dün akşam (19 Ağustos Cumartesi) Gazze kentinde düzenlediği “Savaş henüz bitmedi… Kudüs kentine medya yoluyla nasıl destek olabiliriz?” başlığıyla düzenlediği panele katılan gazeteciler, Kudüslüler ile işgal yönetimi arasındaki son savaşta Filistin medyasının önemli rol oynadığını dile getirdi.

  Panelistler, Kudüs kentine etkili bir medya desteği için sistematik bir stratejiye dayalı plan yapılması çağrısında bulunarak, işgalcilerin Yahudileştirme faaliyetlerine maruz kalan kentin sorunlarını kamuoyuna aktarmada medyanın rolünün güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

  El-Aksa Üniversitesi medya profesörü Ahmed Hammad, Kudüs davasıyla ilgili haber ve yorumların içeriğinde söylem birliği sağlanması çağrısında bulundu.

  Filistin resmi medyasının Kudüs davasını hâlâ yeterince ele almadığına işaret eden Hammad, Kudüs’te yaşananların geçici olaylar gibi ve gelişigüzel ele alınmaması gerektiğini ifade etti.

  İslami Radyolar ve Televizyonlar Birliği Koordinatörü Salih El-Mısri de hac gibi dini münasebetlerin çeşitli faaliyetlerle Kudüs kentine destek için değerlendirilmesini istedi.

  El-Mısri, gazetecilere sosyal medyayı da geniş bir şekilde kullanmaları çağrısında bulunarak, Mescid-i Aksa’da yaşanan son olaylarda sosyal medyada elde edilen başarıya dikkat çekti.

   

  ****************************************************************************************************
Yukarı Çık