İslami Davet

​140’ı Aşkın Siyonist Yerleşimci ve Öğrenci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi ​

11 Temmuz 2018 16:48

İşgal polisi ve özel kuvvetleri bu sabah (11 Temmuz Çarşamba) 140’ı aşkın Yahudi yerleşimci ve öğrencinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini sağladı.

Quds Press Haber Ajansı’nın İslami Vakıflar Dairesi yetkililerinden edindiği bilgiye göre, işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah 63 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya girdi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca 59 Yahudi öğrencinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiği ve öğrencilerin kapalı alanlar hariç Mescid-i Aksa’nın avlusunun her bölgesini gezebildikleri ifade edildi.

Bu sabah ayrıca 20 kişilik bir İsrailli grubun başlarında bir işgalci subay olduğu halde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği kaydedildi.

Baskına katılan Yahudi yerleşimcilerden bir kısmının Mescid-i Aksa’nın doğu kesiminde Telmud ayini yaptıkları bildirildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Yukarı Çık