FilistinHaberlerOrtadoğu

​140’ı Aşkın Siyonist Yerleşimci ve Öğrenci Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi ​

İşgal polisi ve özel kuvvetleri bu sabah (11 Temmuz Çarşamba) 140’ı aşkın Yahudi yerleşimci ve öğrencinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini sağladı.

Quds Press Haber Ajansı’nın İslami Vakıflar Dairesi yetkililerinden edindiği bilgiye göre, işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah 63 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya girdi.

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca 59 Yahudi öğrencinin Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiği ve öğrencilerin kapalı alanlar hariç Mescid-i Aksa’nın avlusunun her bölgesini gezebildikleri ifade edildi.

Bu sabah ayrıca 20 kişilik bir İsrailli grubun başlarında bir işgalci subay olduğu halde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği kaydedildi.

Baskına katılan Yahudi yerleşimcilerden bir kısmının Mescid-i Aksa’nın doğu kesiminde Telmud ayini yaptıkları bildirildi.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2023 (29) içerik yüklenmiştir.