FilistinHaberlerOrtadoğu

​El-Ahmed: FKÖ Merkez Konseyi “İşgal Altında Devlet” İlanını Görüşecek

Fetih Hareketi Merkez Kurulu üyesi Azzam El-Ahmed, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Merkez Konseyi’nin önümüzdeki toplantısında Filistin’i 1967 sınırlarında “işgal altında devlet” olarak ilan etme konusunu görüşeceğini söyledi.

Azzam El-Ahmed, “Filistin’in Sesi” Radyosu’na dün (24 Aralık Pazar) yaptığı açıklamada, FKÖ Merkez Konseyi’nin önümüzdeki ayın ortasından önce Ramallah’ta toplanacağını bildirdi.

El-Ahmed, FKÖ Merkez Konseyi’nin gelecek toplantısında barış ve müzakere sürecinin kapsamlı bir değerlendirme yapılarak gözden geçirileceğini ifade etti.

Filistin Yönetimi Başkanı Azzam El-Ahmed, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesinin ardından yaptığı açıklamada, grup liderlerini acilen toplantıya çağıracağını söylemişti fakat henüz söz konusu çağrıda bulunmadı.

Azzam El-Ahmed, Hamas’ın Lübnan Parlamentosu Başkanı Nebih Berri aracılığıyla FKÖ Merkez Konseyi toplantısının Beyrut’ta yapılması yönünde bulunduğu talebin kabul edilmediğini söyledi.

El-Ahmed, toplantının gününü kesin olarak açıklamadan “Herkese davet gönderilecek” dedi ve henüz Hamas ve İslami Cihad ile konu hakkında görüşmediğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.