FilistinHaberlerOrtadoğu

​El-Hudari: İşgal Rejimi Gazze Şeridi’ni Boğma Operasyonunu Başlattı ​

Kuşatmayla Mücadele İçin Halk Komitesi Başkanı Milletvekili Cemal El-Hudari, işgal rejiminin Gazze Şeridi’ni boğma operasyonunu resmen başlattığını duyurdu.

El-Hudari, bugün (17 Temmuz Salı) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal rejiminin planının Gazze Şeridi ekonomisini tamamen çökerterek fabrikaların ve iş yerlerinin kapanmasını sağlamayı hedeflediğini söyledi.

Gazze’nin ekonomisinin hâlihazırda yoğun bakımda olduğunu kaydeden El-Hudari, ablukanın on bir yılı aşkın bir süredir devam ettiğini ve Gazze Şeridi’ne her türlü baskının uygulandığını ifade etti.

Gazze Şeridi’ndeki fabrikaların, atölyelerin ve iş yerlerinin yüzde 80’inin kısmen ya da tamamen kapandığını bildiren El-Hudari, işsizlerin sayısının 300 bine ulaştığını ve üniversite mezunu binlerce gencin de işsiz olduğunu belirtti.

İsrail’in planının Gazze Şeridi’nin ekonomik hayatının sanayi ve ticaret açısından gereksinimlerini tamamen engellemek olduğuna dikkat çeken El-Hudari, işgal rejiminin Gazze Şeridi için gerekli hammaddeyi yüzde 100 engellediğini ve bunun da işçilere yansıdığını söyledi.

El-Hudari, işgal rejiminin planının yol açması muhtemel zararlardan korunmak, Gazze Şeridi’ndeki ekonomik ve insani durumu kurtarmak için Filistinlilerin birlik ve bütünlük içinde hareket etmeleri gerektiğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.