FilistinHaberlerOrtadoğu

​En-Nunu: El-Han El-Ahmer’de Yaşanan Etnik Temizlik ​

İslami Diriliş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı’nın basın danışmanı Tahir En-Nunu, işgal yönetiminin Kudüs’ün çevresindeki bedevi yerleşim alanlarını yıkmaya başlamasının etnik temizlik ve terör olduğunu söyledi.

En-Nunu, dün (5 Temmuz Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, El-Han El-Ahmer kompleksindeki tehcir operasyonunun insanlığa karşı işlenmiş bir suç ve etnik temizlik zincirinin bir halkası olduğunu belirtti.

Direniş ve toprağa bağlılık görüntülerinin Filistin halkının gerçek iradesini ve haklarına bağlılığını yansıttığını bildiren En-Nunu, söz konusu hakların zaman aşımına uğramayacağına işaret etti.

En-Nunu, El-Han El-Ahmer’den gelen görüntülerin işgal rejiminin demokrasi ve özgürlük iddialarını çürüttüğünü, en basit ilkelerden ve ahlaki değerlerden yoksun ırkçı bir rejim olduğunu ortaya çıkardığını dile getirdi.

Tehcir tehdidiyle karşı karşıya olan bölge halkının direnişine övgüde bulunan En-Nunu, işgal rejiminin planlarına karşı koyma çağrısında bulundu.

En-Nunu, uluslararası topluma ve ilgili kurumlara da seslenerek, işgal yönetiminin cinayetlerinin derhal durdurulmasını istedi.

Bölgedeki evleri yıkmaya hazırlanan işgal yönetiminin yıkım işlemini kolaylaştırmak için yeni bir yol açmak istemesi üzerine Kudüs’ün doğusundaki El-Han El-Ahmer bedevi yerleşim alanında gerginlik yaşanıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Şubat 2024 (26) içerik yüklenmiştir.