İslami Davet

​Filistinli Alimler Kudüs’ü Savunmak İçin İslam İttifakı Kurulması Çağrısında Bulundu

28 Aralık 2017 12:17

Filistin’deki Müslüman Alimler Birliği, Kudüs kentini savunmak için İslami ittifak kurulması ve söz konusu ittifaka dünyanın çeşitli bölgelerinden alimlerin öncülük etmeleri çağrısında bulundu.

Gazze’deki El-Umeri Camii’nde dün (27 Aralık Çarşamba) düzenlenen etkinlikte konuşan alimler, İslam ülkelerini işgal rejimiyle ve Amerika’yla ilişkilerini kesmeye davet etti.

Kudüs halkına destek olmamın şer’i görev olduğunu belirten alimler, Müslümanların “Trump’ın uğursuz vaadi”ni geçersiz kılmaları gerektiğini söyledi.

Alimler, Filistin’in hak mücadelesinin verildiği mübarek toprak olduğunu kaydederek, Müslümanların Filistin’e onurunu ve izzetini yeniden kazandırmaları gerektiğini belirtti.

Siyonistlerin ve Amerika’nın planlarına karşı koymak için uzlaşının sağlanmasının zorunlu olduğunu kaydeden alimler, kutsal mekanların işgalden kurtarılmasının tek yolunun birlik ve bütünlüğü sağlamaktan geçtiğini bildirdi.

Arap halklarına ve İslam ümmetine seslenerek Mescid-i Aksa’ya ve Filistin davasına destek için harekete geçmelerini isteyen alimler, “Filistin’in sizin paralarınıza, desteğinize ve ordularınıza ihtiyacı var” dedi.

​Filistinli Alimler Kudüs’ü Savunmak İçin İslam İttifakı Kurulması Çağrısında Bulundu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık