FilistinHaberlerOrtadoğu

​Filistinli Esir Serbest Bırakıldığı An İşgal Güçlerince Yeniden Gözaltına Alındı ​

İşgal güçleri dün (1 Temmuz Pazar) Filistinli bir esiri En-Nakab Sahra Cezaevi’nden çıktığı anda cezaevi önünde yeniden gözaltına aldı.

Kudüslü Esir Aileleri Komitesi Başkanı Emced Ebu Asab, işgal güçlerinin 28 yaşındaki Rami El-Fahuri’yi El-Nakab Cezaevi’nden serbest bırakıldıktan sonra gözaltına aldığını bildirdi.

Filistinli esirin 11 aylık cezasını tamamladıktan sonra cezaevinden çıktığını belirten Ebu Asab, esir El-Fahuri’nin gözaltına alındıktan sonra sorguya çekilmek üzere El-Meskubiyye Polis Merkezi’ne götürüldüğünü, yarın gözaltı süresinin uzatılmasının beklendiğini söyledi.

Ebu Asab, esir El-Fahuri’nin daha önce de birkaç kez gözaltına alındığını, fiili ve idari hapse mahkum edildiğini, Mescid-i Aksa’daki faaliyetleri nedeniyle suçlandığını belirtti.

Kudüslü Esir Aileleri Komitesi Başkanı, esir El-Fahuri’nin yıllar önce Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskınlarına direnirken bir gözünü kaybettiğini ifade etti.

Esir Rami El-Fahuri, son olarak Ağustos 2017’de gözaltına alındığında işgal rejimi tarafından “El-Aksa Gençleri Örgütü” üyesi olmakla suçlanmış ve 11 ay hapse mahkum edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (15) içerik yüklenmiştir.