FilistinHaberlerOrtadoğu

​Filistinli Gençlerin Balonları Sınıra Yakın Yerleşkelerde 17 Yangına Yol Açt

İşgal güçlerinin tehditlerine ve Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılara rağmen dün (15 Temmuz Pazar) Filistinli gençlerin Gazze Şeridi’nden uçurduğu balonlar ve uçurtmalar sınıra yakın Yahudi yerleşkelerinde 17 yangına yol açtı.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Gazze Şeridi sınırına yakın Yahudi yerleşkelerinde dün sabah saatlerinden itibaren çıkan yangınların sayısının 17’ye ulaştığını yazdı.

İşgal rejimi güvenlik kabinesi dün öğle saatlerinde yaptığı toplantıda Gazze Şeridi’nden gönderilen balonların ve uçurtmaların yol açtığı yangınlara son verme kararı almıştı.

İşgal rejimi televizyonu 2’inci kanalı da daha önce yaptığı bir haberde yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalarla mücadele için askeri misilleme kararı alındığını duyurmuştu.

Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün başladığı 30 Mart’tan bu yana işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kâbus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına yol açarken, işgal hükümeti başkanı Binyamin Netanyahu’nun uçurtmalar ve balonlar için “gerçek anlamda bir kâbus” dediği ifade edildi

Başa dön tuşu
Bugün 23 Temmuz 2024 (23) içerik yüklenmiştir.