FilistinHaberlerOrtadoğu

​Filistinli Gençlerin Uçurtmaları İşgalcileri Milyonlarca Şikel Zarara Uğrattı ​

İşgal rejimi medyasında yayınlanan haberler, Gazze Şeridi sınırında gösteri yapan Filistinli gençlerin kuyruğuna yanıcı madde bağlayıp sınıra yakın Yahudi yerleşkelerine doğru uçurttukları uçurtmaların işgalcileri milyonlarca şikellik zarara uğrattığını ortaya çıkardı.

İşgal rejimi televizyonu 12’inci kanalı, işgal hükümeti Maliye Bakanı ve Vergi İdaresi Başkanı’nın yanıcı uçurtmalardan zarar gören işgalci çiftçilerin düşmanca eylemlerin kurbanları kabul edilmesine karar verdiğini bildirdi.

Söz konusu kararın ardından Filistinli gençlerin uçurtmalarından arazileri zarar gören İsrailli çiftçilerin emlak vergileri kanunu uyarınca hükümetten tazminat alabilecekleri ifade edildi.

İşgal rejimi televizyonu, güneydeki tarlalarda oluşan zararın milyonlarca şikel olduğunu belirterek, şu ana kadar dört çiftçinin yarım milyon şikel tazminat için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Haberde, başvurulardan birinin karara bağlandığı ve tazminat parasının havale edildiği, yangınları söndürmek için bölgeye daha çok itfaiyeci gönderileceği kaydedildi.

Haberde ayrıca işgal rejimi yetkililerinin bu yeni tür saldırıların ne zaman sona ereceğini ve karşılığında nasıl önlemler alabileceklerini bilmedikleri dile getirildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.