FilistinHaberlerOrtadoğu

​Filistinli Gruplar: İşgal Güçlerinin Rahat Hareketinden Filistin Yönetimi Sorumlu

Filistinli direniş grupları, işgalci düşmanla yürütülen güvenlik koordinasyonunun işgal güçlerinin direnişçilere ulaşabilmesinin başlıca nedeni olduğunu söyledi.

Filistinli gruplar, dün (18 Ocak Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, şehit Ahmed Cerrar’ın kanının vatanın dört bir yanına uzanan intifadanın yakıtı olacağını ifade etti.

Düşmanın Filistin topraklarından tamamen süpürülüp atılacağı ve tek bir karış topraktan dahi taviz verilmeyeceği kaydedilen bildiride, işgalci düşmanın Batı Yaka kentlerinde rahatça dolaşmasından Filistin Yönetimi’nin sorumlu olduğu belirtildi.

Bildiride, işgal güçleriyle yürütülen güvenlik koordinasyonunun Filistin halkının ve direnişinin sırtına saplanmış zehirli bir hançer olduğu kaydedildi.

Bildiride ayrıca, düşmanı püskürtmenin en yararlı yolunun silahlı mücadele olduğu ve anlamsız müzakerelerin Filistin halkının hukukunun zayi olmasına yol açtığı dile getirildi.

Filistinli gruplar, Kudüs İntifadası’nın devam ettiğini ve ABD Başkanı’nın Kudüs ve Filistin hakkındaki kararı iptal edilene kadar şiddetini artıracağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.