FilistinHaberlerOrtadoğu

​Gazze Şeridi’nde Bugün Dükkanlar Kepenk Kapattı

Gazze Şeridi’nde ekonominin tamamen çökmesini ve özel sektörde birçok şirketin iflas etmesini protesto amacıyla bugün (22 Ocak Pazartesi) dükkanlar ve iş yerleri kepenk kapattı.

Kepenk kapatma eyleminin Gazze Şeridi’ndeki özel sektörün, ticaret ve sanayi odalarının çağrısı üzerine gerçekleştirildiği bildirildi.

Eylem ile Gazze Şeridi’nde ekonomik durumun iyice kötüye gitmesinin ve Rami El-Hamdallah başkanlığındaki hükümetin tüm sektörlerin içinde bulundukları kötü durumu görmezden gelmesinin protesto edildiği belirtildi.

Gazze Ticaret Odası, geçen hafta özel sektör temsilcilerinin katılımıyla olağanüstü bir toplantı yaparak, ekonominin çökmesi sonucu Gazze Şeridi’nde patlama yaşanabileceği uyarısında bulunmuş ve bu durumdan yetkililer ile birlikte uluslararası kurumların da sorumlu olduğunu ifade etmişti.

Gazze Ticaret Odası Başkanı Velid El-Husari, “Sıfır noktasına ulaştık. Her an çöküş yaşanabilir. Herkesi uyarıyoruz. Patlama geliyor. Artık sesiz kalmak mümkün değil” dedi.

El-Husari, özel sektörün Filistin halkının, tacirlerinin, sanayicilerinin, müteahhitlerinin, çiftçilerinin, çalışanlarının ve gençlerinin dilenciye dönüşmesine izin vermeyeceğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.