FilistinHaberlerOrtadoğu

​Gazze Şeridi’nin Bir Aylık Zararı 30 Milyon Dolar ​

Ablukaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, işgal rejiminin Gazze’yi boğma planını uyguladığını ve Kerem Ebu Salim Kapısı’nın kapatılmasının da planın bir parçası olduğunu söyledi.

Milletvekili El-Hudari, Kerem Ebu Salim Kapısı’nın kapatılmasının bir ayda Gazze Şeridi’ni 30 milyon dolardan fazla zarara uğrattığını açıkladı.

El-Hudari, bugün (8 Ağustos Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, işgal rejiminin 10 Temmuz’da Kerem Ebu Salim Kapısı’nı kapatarak başlattığı planın doğrudan ve dolaylı etkileri olduğuna dikkat çekti.

Kerem Ebu Salim Kapısı’nın kapatılması sonucu sanayi, ticaret, ziraat, inşaat, taşımacılık sektörleriyle işçilerin ve balıkçılığın zarar gördüğünü belirten El-Hudari, söz konusu sektörlerin zararının hayatın her alanını gün geçtikçe daha çok etkilediğini söyledi.

Gazze Şeridi’ndeki fabrika ve atölyelerin yüzde 80’inin kapalı olduğunu kaydeden El-Hudari, binlerce işçinin işten çıkarıldığını bildirdi.

El-Hudari, çeşitli sektörlerin beklediği mallarla yüklü 3500 tırın Kerem Ebu Salim Kapısı’nda beklediğini ve işgal yönetiminin tırların Gazze Şeridi’ne girmesine izin vermediğini ifade etti.

Filistinli milletvekili, uluslararası topluma seslenerek, ablukayı kaldırması için işgal rejimine baskı uygulamasını istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Ocak 2023 (15) içerik yüklenmiştir.