FilistinHaberlerOrtadoğu

​Gazze’ye Uygulanan Yaptırımları Konuşan Gazeteci İşinden Kovuldu ​

Ramallah’tan yayın yapan “Raye FM” radyosunda çalışan gazeteci Muhammed Nassar, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları ve protesto gösterilerini konu alan bir program yaptıktan sonra iki hafta önce işten kovulduğunu söyledi.

Nassar, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları ve esir Bilal Es-Sayfi’nin hainlikle suçlanarak sosyal medyada linç edilmesi konusunu ele almasının Yönetim Kurulu kararıyla işten atılmasında sebep olduğunu ifade etti.

Filistinli gazeteci, bağımsız medyanın görevinin caddelerdeki kasisleri değil insanların dertlerini dile getirmek olduğunu belirtti.

Raye FM radyosunda yaşadıklarını bağımsız olduğu iddia edilen medyanın durumunu gözler önüne sermek için önümüzdeki günlerde anlatmaya devam edeceğini bildiren Nassar, “Ülke nereye gidiyor?” diye sordu.

Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri, 13 Haziran’da Ramallah kent merkezinde Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları protesto için düzenlenen gösteriye sert bir şekilde müdahale etti.

Göstericileri şiddet kullanarak dağıtan Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin ayrıca 56 kişiyi gözaltına alması büyük tepkilere yol açtı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.