FilistinHaberlerOrtadoğu

​Heniyye: Düşmanın Yeni Çatışma Denklemi Dayatmasına İzin Verilmeyecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Filistin direnişinin işgalci düşmana yeni çatışma kuralları dayatmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Heniyye, şehit çocuklar Luey Kahil ve Emir En-Nimre için bugün (15 Temmuz Pazar) Gazze’de düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi’nde ateşkes haline yeniden dönülmesi için dün akşam birçok çevrenin devreye girdiğini belirterek, “Direnişin sözü daha üstündü” dedi.

Hamas lideri, Filistin direnişinin işgalci düşmana misillemesinin birçok çevreyi harekete geçirdiğini, üç savaşta direnen Gazze’nin yeni zaferler kazanmaya gücünün yeteceğini belirtti.

İşgal güçlerinin yeni çatışma kuralları dayatmaya çalıştığını bildiren Heniyye, Filistin direnişinin pusuda beklediğini ve işgal güçlerine derhal karşılık vereceğini, işgalci düşmanın hesaplarını bozacağını ve ona kendi denklemini kabul ettireceğini söyledi.

Heniyye, Filistin direnişinin Filistin davası ve Gazze davası için büyük bir hareketliliğe yol açan barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerini koruduğunu bildirdi.

Uluslararası toplumun ve bölgesel güçlerin Büyük Dönüş Yürüyüşü nedeniyle yol ayrımında olduğunu belirten Heniyye, “Gazze dosyası güçlü bir şekilde masaya konuldu. Ya ablukayı kaldıracaklar ya da daha şiddetli gösterilere maruz kalacaklar” dedi.

Heniyye, Yüzyılın Anlaşması’nın ölü doğduğunu ve Büyük Dönüş Yürüyüşü nedeniyle sallantıda olduğunu ifade etti.

Yaşanan acılara ve alınan yaralara rağmen zafer yolunda ilerlediklerini vurgulayan Heniyye, barışçıl gösterilerin amacına ulaşıncaya kadar süreceğini açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (23) içerik yüklenmiştir.