Genel

​İşgal Belediyesi Kudüs’ün Silvan Beldesinde Filistinli Ailenin Evini Yıktı ​

Kudüs kentindeki işgal belediyesine bağlı yıkım ekipleri bugün (5 Eylül Çarşamba) Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesi Es-Sal’a Mahallesi’ndeki bir evi yıktı.

İşgal güçlerinin yıkım öncesi Silvan beldesine baskın düzenlediği ve evin bulunduğu bölgeyi kuşatarak Filistinlilerin eve yaklaşmalarına izin vermediği belirtildi.

İşgal belediyesi tarafından ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle yıkılan evin mülkiyetinin Filistinli Ebu Suvey ailesine ait olduğu ifade edildi.

İşgal belediyesinin söz konusu evi sahibine önceden uyarıda bulunmadan yıktığı ve işgal mahkemesinin bugün yıkımın ertelenmesi başvurusunu görüşeceği duruşmasını beklemediği kaydedildi.

Yıkılan evin beş yıl önce inşa edildiği ve işgal belediyesinin daha önce para cezası kestiği, ev sahibinin bugüne kadar cezaları ödemeye devam ettiği bildirildi.

İşgal rejimi uluslararası hukuku ve anlaşmaları çiğneyerek Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa ederken, çeşitli gerekçeler ileri sürerek Filistinlilere ait evleri ve iş yerlerini yıkıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Nisan 2024 (22) içerik yüklenmiştir.