FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Batı Yaka ve Kudüs’te 12 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri bu sabah (9 Temmuz Pazartesi) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskın düzenledi ve aralarında eski esirlerin de olduğu 12 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin İsrail hedeflerine yönelik halk direniş eylemlerine katıldıkları için aranan on kişiyi dün gece gözaltına aldığını açıkladı.

İşgal güçlerinin Cenin’in batısındaki El-Yamun ve Es-Seyletu’l-Harisiyye ile güney batısındaki Yabed beldelerinde üç kişiyi, Nablus vilayetinde de üçü Beyta beldesinde olmak üzere dört kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin Nablus’un Ed-Dahiye Mahallesi’nde eski esir Ceber Ciy’an Duveykat’ı evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ve evde arama yaptığı ifade edildi.

Yerel kaynaklar ve görgü tanıkları, işgal güçlerinin El-Halil’in kuzeyindeki Halhul beldesinde üç kişiyi ve Ramallah’ın kuzeyindeki El-Celzun Kampı’nda bir kişiyi gözaltına aldığını belirtti.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Selfit’in batısındaki Rafat köyüne baskın düzenleyerek eski esirlerden Bilal Ebu Usbe’yi gözaltına aldığı ve evinde arama yaptığı öğrenildi.

İşgal güçleri Nablus’un güneyindeki Urif ve El-Halil’in kuzeyindeki Sair beldelerinde de birçok eve baskın düzenledi ve evlerde arama yaparak eşyalara zarar verdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.