FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Batı Yaka’da 13 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri bu sabah (5 Temmuz Perşembe) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği baskınlarda biri eski bakan 13 kişiyi gözaltına aldı.

Filistin TV muhabiri, işgal güçlerinin Cenin’de eski bakan Vasfi Kubha ve eski esir Mehdi El-Hayfavi’yi gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçleri Kalkiliya’nın İmatin beldesinde Esyed Berri’yi gözaltına alırken Kalkiliya kentinde de Esad Et-Tavil’i kardeşini Nablus yakınlarındaki Zatera kontrol noktasında gözaltına aldıktan birkaç saat sonra gözaltına aldı.

Ramallah vilayetinde de işgal güçlerinin El-Em’ari Kampı’nda Muhammed Hammad’ı, Nedim Ahmed Ebu Rebia ve Yezen Ahmed Ebu Rebia’yı El-Mezraa El-Ğarbiyye’de, Hüseyin Şebbaneyi kuzeydeki Sencel’de gözaltına aldığı kaydedildi. 

İşgal güçlerinin Birzeit Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı’nı da evine baskın düzenleyerek gözaltına almak istediği fakat baskın sırasında evde bulunmadığı için gözaltına alamadığı, Ramallah’ın kuzeyindeki El-Celzun Kampı’na da baskın düzenlediği bildirildi.

İşgal güçleri, Fetih hareketi sekreteri Halid El-Battat’ı da El-Halil’in güneyindeki Ez-Zahiriyye beldesine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin beldede ayrıca onlarca eve baskın düzenlediği ve arama yaptığı evlerin altını üstüne getirerek eşyalara zarar verdiği belirtildi. 

Başa dön tuşu
Bugün 24 Şubat 2024 (16) içerik yüklenmiştir.