FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Batı Yaka’da 4 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal güçleri bu sabah (27 Aralık Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek dört Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için işgal güçlerince aranan dört Filistinlinin gözaltına alındığını duyurdu.

İşgal ordusu, Selfit’e bağlı Bidya beldesinde bir evde yapılan aramada yerel yapım bir silah ele geçirildiğini iddia etti.

Bildiride ayrıca, işgal ordusunun El-Halil’de evlere düzenlediği baskınlar sırasında binlerce şikel paraya direniş eylemlerinde kullanılmak üzere olduğu gerekçesiyle el konulduğu belirtildi.

işgal güçlerinin El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı’na baskın düzenlediğini ve El-Bedevi ailesini bir süre alıkoyarak sorguya çektiğini söyledi.

İşgal güçlerinin El-Arrub Kampı’nda ayrıca Filistinlilere ait beş araca el koyduğu ve kamp sakinlerini direniş eylemlerine katılmamaları yönünde uyardığı bildirildi.

İşgal güçlerinin ayrıca El-Halil’in kuzeyindeki Halhul beldesinde eski esirlerden Nuh Kafişe’nin evine baskın düzenleyerek evde uzun süre arama yaptığı, eşyalara zarar vererek evde bulunan bir miktar paraya el koyduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.