FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Batı Yaka’da 9 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri bu sabah (1 Ağustos Çarşamba) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında biri gazeteci dokuz kişiyi gözaltına aldı.

İşgal ordusu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Batı Yaka’da gözaltına aldığı dokuz Filistinlinin işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

İşgal ordusu ayrıca, El-Halil’deki baskınlar ve aramalar sırasında silah ve mühimmat ele geçirildiğini iddia etti.

Filistinli yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus’ta 35 yaşındaki gazeteci Muhammed Enver Muna’yı gözaltına aldığını bildirdi.

“Nablus Havası” adlı yerel radyonun müdürlüğünü yapan Muna’nın eski esirlerden olduğu, 2014 yılında idari hapis cezalarını protesto için yapılan toplu açlık grevi eylemine katıldığı, 48 saat içinde işgal güçlerince gözaltına alınan beşinci gazeteci olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin Nablus’un batısındaki Beyt İba beldesinde de Enver Talib Sunullah’ı gözaltına aldığı ve ailesinin evinde arama yaptığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde baskın düzenlediği bazı yerlerde işgal askerleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.