FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Batı Yaka’nın Birçok Bölgesine Baskın Düzenledi ​

İşgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınları bugün de sürdürerek birçok evde arama yaptı.

İşgal güçlerinin bu sabah (10 Temmuz Salı) erken saatlerde Kalkiliya kentine düzenlediği baskın sırasında işgal askerleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Filistin tv muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Nasr El-Cuyusi ve Nureddin Ahmed Kasım Davud isimli gençleri ailelerinin evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Baskın sırasında Kefer Saba Mahallesi’nde çatışma çıktığı ve çok sayıda kişinin işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği belirtildi.

Cenin kentinde de işgal güçlerinin Muhammed Velid Celamine, Tarık Ziyad Es-Sanuri ve Leys Es-Sanuri isimli gençleri gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Cenin’in güneyindeki Kabatiye’de Ed-Damuni ve Cebel Ez-Zekarine bölgelerine baskın düzenlediği, Hişam Ömer Zekarine ve Rami Nezzal isimli gençleri gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde ayrıca Nablus’un çevresindeki birçok beldeye baskın düzenlediği ve baskınlar sırasında işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışmaların yaşandığı açıklandı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (2) içerik yüklenmiştir.