FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Bir Genci Şehit Ettiğini ve İki Genci Yaraladığını Duyurdu ​

İşgal güçleri Filistinli bir genci katlettiğini ve naaşına el koyduğunu, biri yaralı iki genci de gözaltına aldığını açıklarken, bir gencin de yaralı olarak saha hastanesine nakledildiği belirtildi.

İşgal ordusu sözcüsü dün (2 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Rafah’ın doğusunda Filistinli gençlerin ellerinde yangın çıkarıcı bombalarla sınırı geçtiklerini ve terk edilmiş bir keskin nişancı alanında yangın çıkarmaya çalıştıklarını öne sürdü.

İşgal güçlerinin sınırdan sızan gençlerin yerini tespit ederek ateş açtığını öne süren işgal ordusu sözcüsü, gençlerden birinin hayatını kaybettiğini, bir diğerinin ağır yaralandığını, üçüncü bir gencin de sorguya çekilmek üzere gözaltına alındığını söyledi.

İşgal güçlerine sınır bölgesine gerçekleştirdiği sızma sırasında ateş açıldığını itiraf eden işgal ordusu sözcüsü, Gazze Şeridi’nde yaşanan her şeyden Hamas’ın sorumlu olduğunu iddia etti.

İşgal ordusu sözcüsü, Filistinli gençlerin sınırı geçme girişimlerinin ardında Hamas’ın olduğunu ve işgal güçlerinin bu girişimleri tehlikeli gördüğünü belirtti.

Filistin TV muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Rafah’ın doğusunda sınır yakınlarındaki bölgede bir grup gence ateş açtı.

Filistinli ilk yardım ekiplerinin yaralı gençlerden birine ulaşmayı başardığı ve gencin Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

İşgal güçlerinin diğer yaralı gençlere ulaşılmasını engellediği ve onları sınırın diğer tarafına götürdüğü kaydedildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref El-Kudra, Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi’ne nakledilen gencin 16 yaşında olduğunu ve omuzundan kurşunla yaralandığını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.