FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da 16 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

Filistin halkına yönelik baskılarını ve zulmünü sürdüren işgal ordusu, bu sabah (17 Temmuz Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 16 Filistinliyi gözaltına aldı.

Ramallah’ın kuzeyindeki Ebu Şuheydim köyüyle güneyindeki Kudüs Caddesi’nde ve Nablus kentinde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.

İşgal güçlerinin çatışmalar sırasında kendilerini kuşatan Filistinli gençlere karşı oldukça yoğun bir şekilde gerçek mermi ve plastik mermi, ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı belirtildi.

İşgal güçlerinin El-Halil’e bağlı Beyt Ummer beldesinde Filistinli Süfyan Zeki Bahr’ın evine düzenlediği baskın sırasında da evde bulduğu 1300 dolar civarındaki paraya el koyduğu ifade edildi.

İşgal ordusu bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 16 Filistinlinin gözaltına alındığını ileri sürdü.

Baskınlar sırasında direniş örgütlerine ait binlerce şikel paraya da el konulduğunu iddia eden işgal ordusu, gözaltına alınanların iç istihbarat teşkilatı “Şabak” tarafından sorguya çekilmek üzere güvenlik merkezlerine sevk edildiklerini açıkladı.

Bu arada, Yahudi yerleşimcilerin Nablus’un güneyindeki Madma köyü çevresine baskın düzenledikleri ve Madma ile Kuzey Asira köyleri arasındaki El-Hasfe bölgesine el koymak istedikleri belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (25) içerik yüklenmiştir.