FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Bu Sabah Batı Yaka’da 27 Filistinliyi Gözaltına Aldı ​

İşgal güçleri bu sabah (4 Eylül Salı) erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine düzenlediği baskınlar sırasında 27 Filistinliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında eski esirlerin ve İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinin de bulunduğu ifade edildi.

İşgal ordusu bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin İsrail hedeflerine yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için aranan 27 Filistinliyi gözaltına aldığını açıkladı.

İşgal ordusu, Kudüs’e bağlı Ebu Dis beldesine düzenlenen baskın sırasında silah ve askeri malzeme ele geçirildiğini, El-Halil’e bağlı Dura beldesi ve El-Mecd köyünde üç araca el konulduğunu öne sürdü.

İşgal güçlerinin Tulkerem’de Hamas liderlerinden Rafet Nasif’i gözaltına aldığı ve Nasif’in işgal zindanlarında uzun yıllar yatan eski esirlerden olduğu belirtildi.

İşgal güçlerinin ayrıca El-Halil’in güneyindeki Dura beldesinden üç eski esiri ve Nablus’tan dört kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.

Filistin tv muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, onlarca işgal askeri Hamas lideri Rafet Nasif’in Tulkerem kentindeki evine baskın düzenledi ve evde arama yaptı.

Nasif’in çoğu idari hapis cezasıyla olmak üzere işgal rejimi zindanlarında toplam 15 yıldan fazla esir tutulduğu kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (12) içerik yüklenmiştir.