FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri El-Celme Askeri Kontrol Noktasını Kapattı ​

İşgal yönetimi dün akşam (9 Haziran Cumartesi) Cenin kentinin kuzeyindeki El-Celme askeri kontrol noktasının 18 Haziran’a kadar her gün saat 22:00’de kapatılacağını bildirdi.

Cenin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ammar Ebu Bekir, söz konusu askeri kontrol noktasının önceki yıllarda Ramazan’ın son günleri ve bayramda gece yarısına kadar açık kaldığını hatırlattı.

Ebu Bekir, Ramazan bayramı yaklaşırken işgal yönetiminin kontrol noktalarında Filistinlilere kolaylık gösterildiği iddiasını yalanladı.

El-Celme kontrol noktasının akşam 22:00’de kapatılmasının Filistinlilere büyük zararlar vereceğini bildiren Ebu Bekir, işgal yönetiminin Filistinlileri topluca cezalandırma politikası uyguladığını söyledi.

Bu arada, işgal askerlerinin dün Filistin Kızılayı’nın Beytlahim’deki ekibine Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bir kazaya ilk yardımda bulunurken saldırdığı bildirildi.

Filistin Kızılayı Beytlahim İlk Yardım ve Acil Durumlar Müdürü Muhammed Avad, Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında trafik kazası olduğu ihbarı üzerine ekibin bölgeye gittiğini fakat işgal güçlerinin yaralılara yaklaşılmasına izin vermediğini belirtti.

Avad, işgal güçleriyle ilk yardım ekibi arasında tartışma yaşandığını ve işgal askerlerinin 51 yaşındaki ekip lideri Cemal El-Belbul’u darp ederek silahla tehdit ettiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.