FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri El-Han El-Ahmer’de Göstericilere Saldırdı: 35 Yaralı ​

Kudüs’ün doğusunda yer alan ve her an yıkılma tehdidiyle karşı karşıya bulunan El-Han El-Ahmer bedevi kompleksine destek için toplanan Filistinlilere işgal güçlerinin sert bir şekilde müdahale etmesi sonucu 35 Filistinli yaralandı.

Filistin Kızılay Derneği, işgal güçlerinin bugün (4 Temmuz Çarşamba) öğle saatlerinde El-Han El-Ahmer sakinlerine destek için toplanan Filistinlilere saldırısı sonucu yaralanan 35 kişiye ilk yardım ekiplerinin müdahalede bulunduğunu açıkladı.

Filistin Kızılayı, yaralılardan dördünün ambulanslarla hastanelere kaldırıldığını ve diğerlerinin tedavilerinin ise olay yerinde gerçekleştirildiğini bildirdi.

Medya kaynakları, işgal güçlerinin gösteriye müdahale sırasında 8 Filistinliyi gözaltına aldığını ve gözaltına alınanlar arasında El-Han El-Ahmer sakini bir genç kızın da bulunduğunu, işgal güçlerinin genç kızı yerlerde sürükleyerek elbiselerini yırttığını ve vahşi bir şekilde gözaltına aldığını ifade etti.

Filistinlilerin El-Han El-Ahmer’i yıkmak üzere iş makinalarının girmesi için yol açmak isteyen bir kepçenin önünde durdukları ve işgal güçlerinin göstericilere müdahale ettiği kaydedildi.

İşgal rejimi yüksek mahkemesinin ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle Mayıs ayında yıkım kararı verdiği El-Han El-Ahmer’de 180 Filistinlinin yaşadığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.