FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri El-İseviyye’de Biri Gazeteci İki Kişiyi Yaraladı ​

Filistin hastane kaynakları, işgal güçlerinin bugün (1 Mayıs Salı) El-İseviyye köyünde gerçekleştirdiği yıkım sırasında biri kameraman iki kişinin yaralandığını bildirdi.

Filistin Kızılay Derneği, ilk yardım ekiplerinin El-İseviyye köyündeki çatışmalar sırasında yaralanan iki kişiye müdahalede bulunduğunu açıkladı.

Quds Press Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre, El-İseviyye köyünde Kudüslü gazetecilerden kameraman Vail Selayime plastik mermiyle yaralandı. Diğer yaralının da baygın bir halde hastaneye nakledildiği belirtildi.

El-İseviyye köyünde mesken olarak kullanılan bir binanın yıkımı sırasında yaşanan çatışmalarda işgal güçlerinin plastik merminin yanında ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı kaydedildi.

El-İseviyye’deki Takip Komitesi üyesi Muhammed Ebu’l-Hıms, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde işgal belediyesi yıkım ekipleri ve araçları eşliğinde köye baskın düzenlediğini açıkladı.

Ebu’l-Hıms, işgal güçlerinin yıkılacak binayı kuşattığını ve dört daireden oluşan üç katlı binanın Cemal Alyan isimli Filistinliye ait olduğunu, işgal güçlerinin binayı boşaltmasının ardından işgal belediyesi ekiplerinin binayı yıkmaya başladığını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.