FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri En-Nakab Bölgesinde Bir Evi ve Bir Seyyar Lokantayı Yıktı

İşgal yönetimine bağlı yıkım ekipleri bu sabah (28 Aralık Perşembe) En-Nakab bölgesinde yer alan ve işgal rejimince yasal yerleşim alanı kabul edilmeyen birçok köye baskın düzenledi.

En-Nakab bölgesinde yeni bir yıkım furyası başlatan işgal yönetimi ekiplerinin ilk olarak El-Meşşaş köyünde bir evi ve Ez-Zernug köyünde seyyar bir lokantayı yıktığı bildirildi.

Aktivist Halid Ebu Hurme, Filistinli yerel haber ajansı Safa’ya yaptığı açıklamada, yıkım ekipleri ile işgal polisi ve onlarca özel kuvvet askerinin köye baskın düzenlediğini, seyyar bir lokantayı yıktığını ve içindeki malzemelere el koyduğunu söyledi.

Ebu Hurme, işgal güçlerinin daha sonra El-Meşşaş köyüne baskın düzenlediğini ve en az bir evi yıktığını, yıkım ekiplerinin hâlâ köyde olduğunu ifade etti.

Filistinli aktivist, yıkım ekiplerinin ve işgal güçlerinin 25 nolu cadde başta olmak üzere köyün girişlerinde ve caddelerinde bulunduğunu söyledi.

İşgal yönetimi uluslararası toplumun tepkilerine rağmen Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa ederken Filistinlilere ait evleri ve iş yerlerini de sudan bahanelerle yıkıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.