FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Güçleri Nablus’un Güneyine Güvenlik Kameraları Yerleştirmeye Başladı

İşgal güçlerinin bugün (18 Ocak Perşembe) Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus kentinin güneyine güvenlik kameraları yerleştirmeye başladığı ifade edildi.

Filistin tv muhabirinin görgü tanıklarından edindiği bilgiye göre, işgal güçleri Nablus’un güneyindeki Havara beldesinde Yitzhar Yahudi Yerleşkesi Kavşağı yakınlarına güvenlik kameraları yerleştirmeye başladı.

Filistinli direnişçilerin gerçekleştirdiği ve bir yerleşimcinin öldüğü ateş açma eyleminin ardından işgal güçleri son günlerde Nablus ve Cenin’de yaptığı baskınlarda özellikle güvenlik kameralarına el koydu.

Eylemi gerçekleştiren direnişçileri yakalamak amacıyla baskınlarını yoğunlaştıran işgal güçleri bir yandan da Nablus çevresinde birçok caddeye ve kavşağa güvenlik kameraları yerleştirdi.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus kenti hizasında yer alan Yahudi yerleşkesi yakınlarında 9 Ocak’ta gerçekleştirilen ateş açma eyleminde bir Siyonist hayatını kaybetti.

Filistinli direnişçilerin gerçekleştirdiği ateş açma eyleminde ölen işgalcinin bölgedeki arazilerin çoğunu ele geçiren Yahudi yerleşimci lideri Moshe Zar’ın oğlu 35 yaşındaki Haham Raziel Shevach olduğu kaydedildi.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.