İslami Davet

​İşgal Güçleri Şehit Esir Hüseyin Ataullah’ın Naaşını Teslim Etti

23 Ocak 2018 13:11

İşgal güçleri dün akşam (22 Ocak Pazartesi) kasıtlı tıbbi ihmal neticesi işgal rejimi zindanlarında şehit düşen 57 yaşındaki esir Hüseyin Hüsnü Ataullah’ın naaşını Kalkiliya girişinde teslim etti.

İşgal zindanlarında yakalandığı kanser hastalığı ve tıbbi ihmal nedeniyle uzun süre sıkıntı çeken esir Ataullah, kaldırıldığı Assaf Harofeh Hastanesi’nde Cumartesi günü hayatını kaybetmişti.

Esirler Heyeti ve Esir Kulübü’ne göre, Filistinli esir Hüseyin Ataullah 32 yıl hapse mahkum olarak tutulduğu işgal zindanlarında 21 yıl yattı.

Yaklaşık dört ay önce Filistinli esirin vücudunun beş bölgesinde; ciğerlerinde, omurgasında, karaciğerinde, pankreasında ve başında kanser olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Esirler Heyeti avukatı esir Hüseyin Ataullah’ın serbest bırakılması için birkaç kez başvuruda bulunmuş fakat Kızılhaç’ın ve cezaevi doktorlarının esirin durumunun kritik olduğunu bildirmelerine rağmen El-Lud kentindeki işgal rejimi Merkez Mahkemesi tüm başvuruları reddetmişti.

Esirler Heyeti ve Esir Kulübü, Filistinli esir Hüseyin Ataullah’ın tıbbi ihmal neticesi sağlık durumunun kötüye gitmesinden ve şehadetinden tamamen işgal yönetiminin ve cezaevi idaresinin sorumlu olduğunu belirtti.

​İşgal Güçleri Şehit Esir Hüseyin Ataullah’ın Naaşını Teslim Etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık