FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Ordusu Gazze’nin Doğusunda Bir Grup Gence Hava Saldırısı Düzenledi ​

İşgal ordusuna ait bir silahlı insansız hava aracı (SİHA)’nın dün (1 Temmuz Pazar) öğleden sonra Gazze kentinin doğusuna saldırı düzenlediği bildirildi.

Filistinli yerel kaynaklar, işgal ordusuna ait SİHA’nın Gazze kentinin doğusunda Filistinli bir grup gence bir füze attığını ifade etti.

Füzenin gençlerin bulunduğu yerin yakınlarında patladığı ve hava saldırısında ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

İşgal ordusu saldırıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, bu tür saldırıların ardından işgal ordusunun genellikle yangın çıkarıcı balon ve uçurtma uçuran gençlerin hedef alındığını öne sürdüğü kaydedildi.

Gazze Şeridi’nden gönderilen yangın çıkarıcı balonlar ve uçurtmalar son günlerde işgal altındaki topraklarda onlarca yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına yol açarken, işgal hükümeti başkanı Binyamin Netanyahu’nun uçurtmalar ve balonlar için “gerçek anlamda bir kabus” dediği ifade edildi.

Gazze halkı 30 Mart’tan bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında barışçıl gösterilerini sürdürürken işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.