FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Ordusu Topçusunun Açtığı Ateşle İki Filistinli Yaralandı ​

İşgal ordusu topçusunun bu sabah (28 Haziran Perşembe) erken saatlerde Gazze Şeridi’nin güneyindeki Rafah kentinin doğusunda sınırı geçmeye çalıştıkları iddiasıyla hedef aldığı iki Filistinli yaralandı. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

Filistinli yerel kaynaklar, işgal ordusu topçusunun Rafah’ın doğusundaki En-Nahda bölgesinin doğusunda sınıra yaklaştıkları gerekçesiyle iki kişiye doğru top atışı yaptığını ifade etti.

Kaynaklar, Filistinli ilk yardım ekiplerinin yaralıları bölgeden alarak Yusuf En-Neccar Hastanesi’ne naklettiğini söyledi.

Hastane kaynakları yaralılardan birinin durumunun ağır ve diğerinin yarasının ise orta derecede olduğunu, her ikisinin de vücutlarına isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralandıklarını bildirdi.

İşgal güçleri dün gece de Rafah’ın doğusunda dört genci ve Cibaliya’nın doğusunda 15 yaşındaki bir çocuğu ateş açarak yaralamıştı.

İşgalcilere ait 0404 sitesinin yayınladığı bir haberde, yılbaşından bu yana 127 Filistinlinin sınırı gizlice geçmeyi başardığı ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.