FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Ordusuna Ait 4 Buldozer Bu Sabah Gazze Şeridi Topraklarına Girdi

işgal ordusuna ait dört buldozerin bu sabah (27 Aralık Çarşamba) Gazze Şeridi’nin güneyindeki Huzaa beldesinin doğusunda sınır ihlali yaparak belirli bir mesafe Gazze Şeridi topraklarına girdiğini bildirdi.

işgal ordusu buldozerlerinin operasyonu gizlemek için kullanılan yoğun sis bombaları eşliğinde sınırı geçip Gazze Şeridi sakinlerine ait arazileri birkaç metre ihlal ettiğini söyledi.

İşgal güçlerinin bu sabahki sınır ihlalini neden gerçekleştirdiği henüz öğrenilemezken, işgal ordusunun zaman zaman bu tür ihlallerde bulunduğu ve Gazze Şeridi ile 1948’de işgal edilen Filistin topraklarını ayıran sınır bölgesinde arazi tesviyesi yaptığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin 2014 yazında işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı savaşı sona erdirmek üzere işgal rejimi hükümeti ve Filistin direniş grupları arasında Mısır’ın arabuluculuğuyla imzalanan ateşkes anlaşmasını o günden bu yana sürekli çiğneyerek sınır ihlalleri yaptığı belirtildi.

Gazze Şeridi sınırında görevli askerlerin sınıra yakın bölgelerde bulunan arazilere ve evlere taciz ateşi açtığı, işgal ordusuna ait buldozerlerin de tünel arama bahanesiyle sınırı geçip Gazze Şeridi topraklarına girdiği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2021 (10) içerik yüklenmiştir.