FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Ordusunun Gazze Şeridi’ne Saldırısı Hayfa’da Protesto Edilecek ​

Hayfa Hareketi, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne saldırılarını protesto etmek ve abluka altındaki Gazze halkına destek için bu akşam (15 Temmuz Pazar) düzenlenecek gösteriye katılma çağrısında bulundu.

Gösterinin bu akşam saat 21:00’de Hayfa kenti Ebu Nevvas Caddesi üzerindeki El-Esir Meydanı’nda düzenleneceği ifade edildi.

Hayfa Hareketi dün akşam yayınladığı bildiride, İsrail’in katil ordusu ve hükümetinin Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı kaldıracağına daha da ağırlaştırdığını söyledi.

Bildiride ayrıca işgal ordusunun ve hükümetinin ablukayı ağırlaştırmaya ek olarak Gazze Şeridi’ne saldırdığı, Filistinlileri katlettiği ve Gazze halkının sıkıntılarını artırdığı dile getirildi.

İşgal ordusu Gazze Şeridi’ne yönelik dün sabah erken saatlerde başlattığı hava saldırılarının şiddetini ilerleyen saatlerde artırdı ve saldırılarda Emir En-Nimre ve Lüey Kahil isimli iki çocuk şehit oldu.

İşgal ordusu, Cuma günkü Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterileri sırasında bir işgal askerinin yaralanmasına misilleme iddiasıyla dün sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’ndeki direnişe ait alanlara hava saldırıları düzenledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2022 (24) içerik yüklenmiştir.