FilistinHaberlerOrtadoğu

​İşgal Rejimi Kudüs’te Eylem Planlayan Bir Hücrenin Çökertildiğini Öne Sürdü ​

İşgal rejimi televizyonu 7’nci kanalı, iç istihbarat teşkilatı “Şabak”ın geçtiğimiz günlerde Doğu Kudüs’te nitelikli eylemler planlayan bir hücreyi deşifre ettiğini öne sürdü.

Haberde, birkaç kişiden oluşan hücreye Şufat Mülteci Kampı sakinlerinden 30 yaşındaki Muhammed Cemal Rüşd’ün liderlik ettiği iddia edildi.

İşgal rejimi televizyonunun haberinde, deşifre edilen hücre üyelerinin işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu, Kudüs’teki işgal belediyesi başkanı Nir Barkat, Amerikan Konsolosluğu ve benzeri hedeflere yönelik eylem planladıkları belirtildi.

Bu arada, Kudüs’teki işgal belediyesi başkanı Nir Barkat, Şabak’ın kendisine yönelik suikast tehdidi bulunduğunu haber verdiğini ve Şabak’ın talimatları doğrultusunda hareket ettiğini söyledi.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen 0404 sitesi de konuyla ilgili haberinde, hücre liderinin 1988 doğumlu olduğunu ve daha önce de işgal güçleri tarafından gözaltına alındığını bildirdi.

0404 sitesinin haberinde ayrıca hücre liderinin gözaltına alındıktan sonra yapılan sorgusu sırasında hücrenin Filistin dışından yönetildiğini itiraf ettiği öne sürüldü.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.