HaberlerOrtadoğuSuriye

​İşgal Yönetimi Celculiye Köyünde Filistinlilere Ait İki Evi Yıktı ​

İşgal yönetimi yıkım ekipleri 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında yer alan Celculiye köyüne işgal polisi ve özel kuvvetler eşliğinde baskın düzenleyerek iki evi yıktı.

Filistin tv muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, bu sabah (28 Haziran Perşembe) yıkımı yapılan evler köydeki kavşağın hizasında yer alıyor ve iki katlı inşaat halindeki bir binadan oluşuyor.

İşgal polisinin yıkım işlemi gerçekleştirilirken köy sakinlerinin eve yaklaşmalarına izin vermediği ve bölgede barikatlar kurarak güvenlik önlemlerini artırdığı ifade edildi.

İşgal rejimi yıkım ekiplerinin binayı yıkım işlemi sırasında büyük iş makinaları kullandığı ve işgal güçlerinin bölgeyi boşalttığı, köyde gergin havanın ve endişenin hâlâ devam ettiği belirtildi.

Ruhsatsız inşa edildiğini söyleyerek ve benzeri çeşitli bahaneler ileri sürerek Filistinlilerin evlerini ve iş yerlerini yıkan işgal yönetimi, uluslararası toplumun tüm tepkilerine rağmen Filistinlilerden işgal edilen topraklar üzerinde Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeyi sürdürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.