İslami Davet

​İşgal Yönetimi El-Hıdır Beldesinde Filistinlilere Ait Araziye El Koydu

21 Eylül 2017 19:40

Yerel kaynaklar ve Filistinli aktivistler, işgal yönetiminin Beytlahim vilayetinin güneyindeki El-Hıdır beldesinde Filistinlilere ait bir araziye “devlet arazisi” olduğu gerekçesiyle el koyduğunu bildirdi.

El-Hıdır beldesindeki Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Komitesi Koordinatörü Ahmed Salah, işgal rejimine ait Sivil İdare’nin söz konusu arazinin çevresine işaretler yerleştirdiğini söyledi.

Salah, arazi sahiplerinin uzun süre önce arazilerini ekip dikmeyi bıraktıklarını ifade etti.

Quds Press Haber Ajansı’na bugün (21 Eylül Perşembe) konuyla ilgili yaptığı açıklamada Salah, işgal güçlerinin iki yıldır arazi sahiplerinin arazilerine ulaşmalarına ve arazilerinde çalışma yapmalarına izin vermediğini belirterek, el konulan arazinin yaklaşık 50 dönüm genişliğinde olduğunu söyledi.

Filistinli aktivist, işgal güçlerinin önce Filistinli çiftçilerin arazilerine ulaşmalarına ve çalışmalarına engel olduğunu, daha sonra da uzun süre işlenmeyen toprakları devlet arazisi yapan yasaya dayanarak işgal yönetiminin arazilere el koyduğunu bildirdi.

Salah, arazilerine el konulan Filistinlileri haklarını aramak için hukuki yollara başvurmaya davet ederken, resmi kurumlardan da son yıllarda El-Hıdır beldesi arazilerini hedef alan katliamı durdurmalarını istedi.

​İşgal Yönetimi El-Hıdır Beldesinde Filistinlilere Ait Araziye El Koydu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık