FilistinHaberlerOrtadoğu

​Mezher: Hamas Direniş Yolunda Yürümeye Devam Edeceğini Gösterdi

Halk Cephesi Merkez Kurulu üyesi Cemil Mezher, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın kuruluş yıldönümü mitinginin direniş yolunda yürümeye devam edeceğinin göstergesi olduğunu söyledi.

Mezher, Hamas’ın kuruluş yıldönümünün Kudüs için düzenlenen gösterilerle aynı zamana denk geldiğini belirtti.

Hamas’ın bugün (14 Aralık Perşembe) düzenlenen 30’uncu kuruluş yıldönümü mitingine katılarak İslami ve milli gruplar adına bir konuşma yapan Mezher, “Hamas, 30 yıl boyunca diğer gruplarla birlikte en değerli komutanlarını ve evlatlarını milli projeye hizmet uğruna kurban verdi” dedi.

Hamas’ın Filistin şeref defterinde yerini aldığını ve onu hiç kimsenin görmezden gelemeyeceğini belirten Mezher, Hamas’ın daima kendini yenileme ve yoluna devam etme gücüne sahip olduğunu söyledi.

Mezher, Hamas liderlerinden Filistin halkının birlik ve bütünlüğünü sağlama ve uzlaşı yönündeki çabalarını sürdürmelerini istedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs konusundaki kararının Filistin halkına savaş ilanı olduğunu ifade eden Mezher, Filistinli grupların liderlerini bir araya gelerek ortak bir mücadele stratejisi belirlemeye davet etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Haziran 2021 (29) içerik yüklenmiştir.