FilistinHaberlerOrtadoğu

​Siyonist ​İsrail Ordusu Balon Uçuran Gençlere Dördüncü Kez Hava Saldırısı Düzenledi ​

İşgal ordusu dün akşam (26 Haziran Salı) Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yangın çıkarıcı balonları uçuran gençlerden bir gruba en az bir füze attı.

​Siyonist ​İsrail ordusuna ait silahlı insansız hava aracının balon uçurmaya hazırlanan bir grup genci hedef aldığını ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, bu saldırının dünkü dördüncü saldırı olduğunu, işgal ordusunun dün sabah ayrıca üç ayrı yere SİHA’larla hava saldırıları düzenlediğini söyledi.

İşgal ordusu sözcüsü, işgal ordusuna ait SİHA’ların Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yangın çıkarıcı balonları uçuran gençlerin kullandığı bir aracı hedef aldığını öne sürdü.

İşgal ordusu insansız hava araçları, dün öğleden sonra Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine üç ayrı hava saldırısı düzenledi. Saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

işgal ordusuna ait SİHA’lardan Eş-Şucaiyye Mahallesi’nin doğusunda bulunan bir grup gence üç füze atıldı ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

İşgal ordusu SİHA’ları daha sonra Et-Tuffah Mahallesi’nin doğusundaki Es-Surani Dağı bölgesinde bir araca saldırı düzenledi.

İşgal güçlerinin Gazze’nin doğusundaki bir kontrol noktasına da saldırı düzenlediği ve üçüncü saldırıda da ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

İşgal ordusu, son günlerde yangın çıkarıcı balonları ve uçurtmaları gönderenleri hedef aldığı iddiasıyla Gazze Şeridi’ne bir dizi hava saldırısı düzenledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2023 (36) içerik yüklenmiştir.