İslami Davet

Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimleri 5 Hamas üyesini gözaltına aldı

6 Eylül 2012 8:39

Filistin Özerk Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimlerinin işgal altındaki Batı Yaka’da İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyelerini ve direniş taraftarlarını hedef alan baskıları ve operasyonları devam ediyor.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Ramallah yönetimine bağlı güvenlik birimlerinin Kalkiliya’da Hamas üyelerinden dört kişiyi ve El-Halil’de de yine bir Hamas üyesini gözaltına aldığı bildirildi. Bu arada Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimleriyle koordineli hareket eden Siyonist işgal güçlerinin de eski esirlerden üç kişiyi gözaltına aldığı kaydedildi.

Kalkiliya’da Koruyucu Güvenlik biriminin Hamas üyelerini hedef alan operasyonlarında Ahmed Bakir’i Kalkiliya kent merkezinden, Reşad Lütfi Savan ve Hüseyin Mazuz Savan’ı İmatin beldesinden, Bekr Et-Tavil’i de Fir’ata beldesinden ifade vermeye çağırdığı ve daha sonra gözaltına aldığı bildirildi.

El-Halil’de ise Genel İstihbarat birimi eski esirlerden Enes El-Heşlemun’u İbni Rüşd Bulvarı’nda gençlerin Selam Feyyad hükümetini protesto için düzenlediği gösteriye katıldıktan sonra evine dönmesinin ardından evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

Filistin Özerk Yönetimi güvenlik birimleri 5 Hamas üyesini gözaltına aldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık