İslami Davet

Hamas özgürlüğüne kavuşan milletvekili Ebu Tayr’ı kutladı

6 Eylül 2012 8:40

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Kudüs milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ın haksız yere Siyonist işgal zindanlarında idari hapis cezasıyla bir yıl alıkonulmasının ardından özgürlüğüne kavuşması vesilesiyle Ebu Tayr’ı ve Filistin halkını kutladı.

Hamas Hareketi’nden üst düzey bir yetkili, bugün (5 Eylül Çarşamba) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ebu Tayr’ın Siyonist işgal zindanlarında toplam otuz yıl sabırla yattığını ve Filistin halkının sabitelerinden ve milli ilkelerinden taviz vermediğini söyledi.

“Hamas Hareketi olarak milletvekili Muhammed Ebu Tayr’ın özgürlüğüne kavuşması vesilesiyle Filistin halkının ve milletvekilinin ailesinin sevincine katılıyoruz” diyen yetkili, Siyonist işgal yönetiminin Filistin halkının temsilcilerini direniş yolundan ve Filistin halkının sabitelerini ve haklarını savunmaktan vazgeçirme çabalarının boşa gideceğini ifade etti.

Hamas yetkilisi, Siyonist işgalcilerin Filistinli esirlere uyguladığı baskıların ve ihlallerin esirlerin kararlılığını ve azmini artıracağını, davalarına inançlarını güçlendireceğini ve Siyonist işgalciye meydan okumaya devam edeceklerini söyledi.

“Kahraman esirlerimiz direnişlerini sürdürecek” diyen Hamas yetkilisi, işgal zindanlarındaki esirler özgürlüğüne kavuşuncaya kadar Filistin halkının ve direniş gruplarının da esirlerin arkasında durmaya devam edeceğini belirtti.

Hamas özgürlüğüne kavuşan milletvekili Ebu Tayr’ı kutladı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık