İslami Davet

İslami şura meclisi milletvekilleri Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’e teşekkür etti

10 Eylül 2012 8:10

İslami şura meclisi milletvekilleri, 16. bağlantısızlar hareketi liderler zirvesinin başarıyla düzenlenmesinden dolayı Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’e teşekkür etti.

İslami şura meclisi milletvekilleri, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’e bir mektup yazarak, 16. Bağlantısızlar hareketi liderler zirvesinin, İran’ın imkan ve potansiyelini gösterdiğini, İmam Ali Hamaney’in, zirvedeki varlığının büyük bir onur ve iftihar oldu, İran halkı düşmanlarını izole ettiği gibi uluslar arası alanda İran İslam cumhuriyetine yönelik bir güvenin de göstergesi olduğu dile getirildi.

Milletvekillerinin mektubunda, ABD ve siyonist rejim ile müttefiklerinin, 16.bağlantısızlar hareketi liderler zirvesinin başarısız olması için yoğun bir çaba gösterdiğine dikkat çekilerek, zirveye üst düzey geniş katılımın olması, İran’ın uluslar arası alanda yönetim gücünü dünyaya gösterdiği ifade edilmekte.

İslami şura meclisi milletvekillerinin mektubunda ayrıca, İran halkı ve İslam nizamının, İmam Ali Hamaney’in şahsına başarıyla gerçekleşen Tahran zirvesinden dolayı teşekkürlerini belirterek, İslami şura meclisi olarak, zirvede özellikle, bir sekreterliğin kurulması yönünde, Bağlantısızlar hareketi liderler zirvesinde alınan karaların uygulanması için bütün çalışmalara katkı sağlanacağı dile getirildi.

İslami şura meclisi milletvekilleri Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’e teşekkür etti Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık