İslami Davet

Siyonist gaspçılar ve işgal istihbaratı Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

10 Eylül 2012 4:36

Onlarca Siyonist gaspçı ve istihbarat birimi üyesi dün (9 Eylül Pazar) öğle saatlerinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yaklaşık 30 Siyonist gaspçı ve birkaç istihbarat birimi elemanı ile 1200 civarında turistin Mescid-i Aksa’nın avlusuna girdiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Siyonist işgal rejiminin en büyük Yahudi yerleşkelerinden ve okullarından gelecek hahamların katılımıyla Burak Meydanı’nda ayin düzenleyeceği bildirildi. Ayine binlerce Siyonist gaspçının katılmasının beklendiği ifade edildi.

Bu arada Yahudi yerleşkeleri derneğinin de Kudüs’ün Silvan beldesine ve Mescid-i Aksa yakınlarındaki tüneller bölgesine 9-13 Eylül tarihleri arasında “bağışlanma turları” düzenleyeceği kaydedildi. Söz konusu turlar sırasında gece yarılarına kadar müzikli törenlerin düzenleneceği, Kudüs Eski Belde’deki El-Halil Kapısı yakınlarındaki El-Kal’a Camisi bölgesinde de yine benzer şekilde gece etkinliklerinin gerçekleştirileceği belirtildi.

İşgal yönetimi ve kurumları tarafından organize edilen tüm bu etkinliklerin Mescid-i Aksa’nın saygınlığına hakaret anlamına geldiğini belirten El-Aksa Müessesesi, İslam ülkelerinden Siyonist işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerine son vermek için acilen harekete geçmelerini istedi.

Siyonist gaspçılar ve işgal istihbaratı Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık