İslami Davet

Hamas, Suriye’de yaşayan Filistinli mültecilerin korunmasını istedi

16 Eylül 2012 19:47

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Mülteci İşleri Dairesi, bugün (16 Eylül Pazar) yayınladığı bildiride, Suriye’de yaşayan Filistinli mültecilerin korunması çağrısında bulundu.

Bildiride, Hamas Hareketi’nin kahraman Suriye halkının ve Filistinli mültecilerin uğradığı saldırıları üzüntü ve endişeyle takip ettiği ifade edilerek, mülteci kamplarına düzenlenen saldırılar nedeniyle binlerce Filistinli mültecinin hayatını kurtarmak için Suriye dışına kaçtığına ve kendisine sığınacak bir yer aradığına dikkat çekildi.

Suriye’deki çatışmalar nedeniyle yaklaşık dört yüz Filistinli mültecinin hayatını kaybettiğini belirten Hamas Mülteci İşleri Dairesi, Ege Denizi’nde kaçak göçmenleri taşıyan geminin batması sonucu ölenler arasında Filistinlilerin de olduğunu ve iki gün önce Şam kırsalında on beş Filistinlinin büyük bir soğukkanlılıkla katledildiğini söyledi.

Suriye’de yaşayan Filistinli mültecilerin Suriye halkının misafirleri olduğuna dikkat çeken Hamas Mülteci İşleri Dairesi, Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’dan da Suriyeli mültecilerin korunması için elinden gelen çabayı sarf etmesini istedi.

Hamas, Suriye’de yaşayan Filistinli mültecilerin korunmasını istedi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık