İslami Davet

Türkiye’nin Antakya kentinde halk ABD karşıtı gösteri düzenledi

19 Eylül 2012 9:08

Antakya’da, Suriye’ye müdahaleye karşı ve Türkiye’de bulunan mülteci kamplarının kapatılmasını isteyen binlerce kişi Ulus Meydanı’nda toplandı.

Antakya’da, “Ortadoğu’ya ve Suriye’ye Emperyalist Müdahale’ye Son Mitingi”nin İçişleri Bakanlığı ve Hatay Valiliği tarafından yasaklanmasına rağmen alana inen Hataylılar, miting gibi bir basın açıklaması yaptı.

Miting, Suriye’ye ve bölgeye müdahaleye karşı olan tüm kesimleri bir araya getirdi.

Antakya Doğuş Okulları Maksim bölgesinde başlayan yürüyüşe geçen binlerce kişi, Ulus Meydanı’nda basın açıklamasını yaptı.

“Yaşasın Halkların Kardeşliği”, “Kahrolsun ABD emperyalizmi”, ‘Terör kampları kapatılsın, teröristler sınır dışı edilsin’, ‘Suriye Türkiye kardeştir’ “Katil ABD Ortadoğu’dan defol”, “Suriye Libya olmayacak” sloganlarının atıldığı eyleme apartmanlardan, binalardan mitinge katılamayan vatandaşlar alkışlarıyla destek verdi.

Gergin anların yaşandığı eylemde protestocular, bir süre oturma eylemi yaptı. Daha sonra yürüyüşe geçen gruba polisin uyarıları devam etti. Yürüyüşte ısrar eden eylemcilere çevik kuvvet polisleri biber gazı sıkarak müdahale etti. Gruptan bazı kişiler, polislere taş atarak karşılık verdi. Çıkan olaylarda bir kişi yaralandı. Göstericiler, ara sokaklara kaçarak, dağıldı.

Türkiye’nin Antakya kentinde halk ABD karşıtı gösteri düzenledi Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık