İslami Davet

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad: Savaşın tek hedefinin Suriye halkı değil, İsrail karşıtlarıdır

21 Eylül 2012 7:03

Ülkesindeki krizle ilgili değerlendirmelerde bulunan Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad, savaşın tek hedefinin Suriye halkı değil, İsrail karşıtları olduğunu söyledi.

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Suriye’deki savaşın ‘sadece kendi ülkesini değil İsrail karşıtı direniş eksenini de hedef aldığını’ ileri sürdü.

Şam’da İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile görüşen Esad, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, Suriye’nin krizin çözümü için gerçekleştirilen tüm girişimlerin önünü açtığını ve desteklediğini ve krizin çözümündeki anahtarın ”iyi niyet” olduğunu söyledi.

Suriye’nin resmi ajansı SANA’da yayımlanan açıklamada Esad, Suriye’de süren savaşın sadece kendi yönetimlerine karşı olmadığını, bunun ”İsrail karşıtı direniş eksenine” yönelik bir saldırı olduğunu ifade etti.

Suriye’nin egemenliğine ve halkın özgür kararına saygı gösterilmesi gerektiğini ifade eden Esad, dış müdahalenin reddedildiğini belirtti.

Suriye Temas Grubu’nun Mısır’daki toplantısıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Esad, ”Krizin çözümü için iyi niyetli girişimlere her zaman kapımız açık bu da bunun bir göstergesi” diye konuştu.

İran Dışişleri Bakanı Salihi ise Tahran’ın Suriye’ye olan desteğini bir kez daha yineleyerek, ”Tahran, Suriye’ye sınırsız desteğini sürdürecektir” ifadesini kullandı.

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad: Savaşın tek hedefinin Suriye halkı değil, İsrail karşıtlarıdır Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık