İslami Davet

Ehud Barak, işgal rejiminin Batı Yaka’dan tek taraflı çekilmesi çağrısında bulundu

25 Eylül 2012 0:44

Siyonist işgal rejimi Savaş Bakanı Ehud Barak, Filistinliler ile barış görüşmelerindeki tıkanıklığın devam etmesi halinde Siyonist işgal rejiminin Batı Yaka’nın büyük bölümünden tek taraflı çekilmesi çağrısında bulundu.
Ehud Barak, Siyonist işgal rejiminde yayımlanan Hayom gazetesine verdiği röportajda, Filistin tarafıyla yürütülen müzakerelerin 4 yıldır çıkmazda olduğunu ve bir anlaşmaya varılamaması halinde Siyonist işgal rejiminin pratik adımlar atması gerektiğini söyledi.

Atılacak adımlar kapsamında Siyonist işgal rejiminin Batı Yaka’daki onlarca yerleşim birimini boşaltmasının da olabileceğini söyleyen Barak, bununla beraber Guş Etzion, Maaleh Adumim ve Ariel yerleşim merkezlerinin Siyonist işgal yönetiminin denetiminde kalması ve ayrıca Siyonist işgal rejiminin Ürdün sınırındaki bölgelerde askeri varlığını devam ettirmesi gerektiğini vurguladı.

Bu arada, Barak’ın bahsettiği yerleşim merkezlerinin Batı Yaka’daki Siyonist gaspçı nüfusunun yüzde 90’ına ev sahipliği yaptığı kaydedildi.

Yahudi yerleşim merkezleri sakinlerinin tazminat karşılığı yerleşim merkezlerini boşaltmalarının sağlanabileceğini ifade eden Barak, tazminatı kabul etmeyenlerin ise bir yıl tecrübe amacıyla Ramallah yönetimi altında yaşayabileceklerini söyledi.

Barak, söz konusu adımın sadece Filistinlilerle değil, bölge ülkeleri ve Avrupalılarla da ilişkilerine yardımcı olacağını belirtti.

Ehud Barak, işgal rejiminin Batı Yaka’dan tek taraflı çekilmesi çağrısında bulundu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık